Na veletrhu se představí zhruba šedesát vzdělávacích zařízení, a to střední odborné školy a učiliště a vyšší odborné školy. „Letos je rekordní zájem škol. Dokonce jsme museli odmítat, protože jsme je už neměli kam umístit,“ upozornila ředitelka pořádajícího hodonínského Střediska služeb školám Hana Krojzlová.

Nejvzdálenějšími školami, které představí v Hodoníně svou nabídku, jsou střední lesnická z Hranic na Moravě a střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel z Rožnova pod Radhoštěm.

Školy ale u sedmdesáti stánku nenabídnou jen své prezentace, ale i kulturní vystoupení a předvádění rukodělných činností. Strážnická SOŠ oděvní přichystá módní přehlídku. Od lesníků z Hranic přijedou trubači. Další školy nabídnou například barmanskou show či nevšední procházku historií, při které ukážou dobové účesy a oděvy.

Zájem návštěvníků bývá obvykle vysoký. Veletrh totiž nabízí především rozsáhlé poradenské služby pro vycházející žáky devátých tříd a představení jejich dalších studijních možností. „Vždycky přijde kolem dvou a půl tisíc dětí a rodičů, učitelů a poradců,“ podotkla Krojzlová.

Veletrh vzdělávání začíná ve středu hodinu před polednem a potrvá až do 17.00. Pokračovat bude ve čtvrtek, a to do 8.00 do 16.00. Kromě Střediska služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků se na pořádání podílel také úřad práce.