Radní Hodonína ujišťují, že problém řeší. „Ve Velkomoravské ulici podnikáme pravidelné kontroly. Sledujeme tak, jestli je tam za dne dost místa. Zatím jsme se ale nesetkali s tím, že by tam žádné volné stání nebylo,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Místní se v souvislosti s rezidentním parkováním dožadují také důkladnější kontroly strážníků. „Velkomoravskou ulici kontrolujeme stejně jako ostatní. Nestává se ale často, že bychom tam byli nuceni pokutovat,“ konstatoval ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

Situace v bodech
• Nespokojenost obyvatel s rezidentním parkováním ve Velkomoravské ulici v Hodoníně stoupá.
• Vadí jim nedostatek parkovacích míst i jejich špatný stav.
• Vyžadují větší zapojení policie.
• Město zavedlo pravidelná kontrolní opatření. Změny zatím radní nechystají.

Dalším problémem ve Velkomoravské je podle místních špatný stav stávajících parkovacích míst. „Nejenom, že je jich málo, ale ještě jsou nekvalitní, je to samý výmol. Myslím si, že můžu mluvit za většinu, že když už se neřeší nedostatek míst, tak bychom byli rádi, kdyby aspoň opravili špatný povrch současných stání,“ dodal Herka. Radní však zatím neplánují ani rozšíření parkovacích míst, ani opravu výmolů.

Situace v lokalitě se zhoršila letos v dubnu, kdy tam město zřídilo automat. „Smíšený parkovací systém jsme zavedli na základě žádostí. Přes den pomáhá návštěvníkům města, kteří nemají kde jinde zaparkovat,“ odůvodnil Horníček.

Místní si zaplatili parkovací karty, které jim mají umožnit zaparkovat kdykoli. „Je to tu občas s parkováním šílené. Zdejší parkovací místa bych vyhradila jen pro lidi, kteří mají zaplacené parkovací karty. Jinak totiž jejich smysl postrádám,“ vyjádřila se třeba místní Ivana Bartyzalová.

V dubnu letošního roku obyvatelé plánovali podání petice o zrušení smíšeného parkování, na radnici však dosud nedorazila. „Nedohledali jsme žádnou informaci o tom, že by se měla uskutečnit schůzka nebo jiná akce s tamními obyvateli,“ řekl Horníček.

Rezidentní parkování je v Hodoníně zavedené v trvalém provozu od ledna 2018.

DENISA MAZOURKOVÁ