„Má tretry dělané na míru. Na boku tretry je i vyšitý nápis Špotyna," uvedl pořadatel plesu a provozovatel vlkošského Military muzea Petr Něnička.

Druhým předmětem dražby bude ovšem také velmi cenná připomínka sportovní historie, především pak loňského roku. Ve Vlkoši bude možné při přihazování získat i reprezentační dres stříbrného olympijského skifaře z Londýna Ondřeje Synka, a to vlastnoručně podepsaný.

Jak pořadatel plesu doplnil, oba hlavní předměty dražby se podařilo získat stejně jako vloni přes olympioničku Katku Neumannovou. Právě ona vloni do dražby věnovala svou lyži. Získat bylo vloni možné také podepsanou helmu skokana na lyžích Jakuba Jandy.

„Pomáhá také to, že záštitu nad plesem přijal náměstek ministra obrany. Informovaný člověk si tak hned uvědomí, že jak Špotáková, tak i Synek jsou vojáky z povolání," připomněl souvislost Něnička.

V loňském roce šly vybrané peníze na charitativní účely pro nadaci Stonožka. Letos to bude jiné. Výtěžek letošní dražby poputuje na aktivity maskota vlkošského muzea lvíčka Míry. Ten už má za sebou kromě jiného misi v Afghánistánu, o čemž se lze dočíst i v jeho vlastním komiksu. Jak provozovatel muzea nastínil, Míra se možná vydá na další misi. Do Afghánistánu už to ale nebude, protože tam čeští vojáci končí. Se lvíčkem jsou spojené ale i další projekty týkající se vzdělávání školáků. Míra jim bude přibližovat život vojáků stejně, jako to dělal už ve zmíněném komiksu.

„Muzeum ale čeká v tomto roce i několik dalších důležitých akcí, na které je třeba shánět peníze," připomněl Něnička.

I letos se návštěvníci plesu mohou těšit na atmosféru třicátých či čtyřicátých let minulého století. Kdo se bude chtít v dobovém oblečení skutečně stylově vyfotit, může opět využít speciálně sestaveného dobového koutku s rekvizitami. K tanci a poslechu bude hrát Melody Gentlemen Lednice. Na programu jsou i takové věci jako módní přehlídka. Jak ale provozovatel muzea doplnil, opět připravuje jedno překvapení, které se příchozí dovědí až na místě.

Dodržena bude také tradice ohledně termínu. Vlkošský ples se neuskuteční o víkendu, ale v pátek. Tentokrát to bude dne 18. ledna.