Má tvar kvádru, do něhož se mohou zájemci podívat. Vidět pak mohou například planety naší sluneční soustavy nebo mikroskopická vlákna. Tato podívaná má lidem přiblížit elektronovou mikroskopii i vesmírné technologie. „Od 15. do 28. listopadu bude k vidění v Hodoníně. Pravděpodobně to bude v Masarykově muzeu v sále Evropa. Konečné schválení místa ale ještě nepadlo,“ informoval v pátek Zdeněk Šmýd z Turistické asociace Slovácko.

Unikátní exponát do Hodonína doputuje z brněnského vědeckého centra VIDA! Na světové výstavě reprezentuje Brno a Jihomoravský kraj. „Exponát pochází z dílny multimediálních architektů Visualove. Návštěvníci mohou díky jeho audiovizuálnímu obsahu nahlédnout do makro i mikro světa, tedy do světů, které jim zůstávají běžně skryty,“ přiblížila manažerka VIDA! science centra Hana Laudátová.

Kromě toho se má ve městě zastavit ve dnech 15. až 19. listopadu pojízdná dílna Polybus s výukou práce se základními nástroji. Technikou našlapaný má být i pojízdný FabLab. „V něm příchozí poznají digitální dílnu a tvoření budoucnosti, 3D tisk, elektronový mikroskop i či digitální frézku. Polybus a FabLab budou umístěny na Masarykově náměstí. Vše je součástí vědecké show Věda a technika jede!, která putuje po celé jižní Moravě,“ upozornil Šmýd.