„Co bude určitě letos hotovo, jsou spojky na cyklostezku ke Skoronicím,“ slíbil po posledním zasedání zastupitelů kyjovský starosta František Lukl.

Kyjov se tak alespoň přiblíží pohodlné cestě do Mikroregionu Nový Dvůr přes Skoronice. „Část stezky na Skoronice je hotová. Teď půjde o spojnici od Havlíčkovy ulice a od haly u silnice do Vlkoše,“ upřesnila vedoucí kyjovského odboru investic Jana Šupová. Kdy na nový povrch vjedou první cyklisté, vedoucí odboru zatím neví.

„Že jsme uspěli s žádostí víme velmi krátce. Musíme první udělat výběrové řízení na dodavatele a další papírové kroky, které jsou s tím spojené. V tuto chvíli nedokážu přesněji říct, kdy se začne stavět. Budeme se samozřejmě snažit vše zvládnout co nejdříve. Letos ale určitě bude vše hotové,“ potvrdila slib starosty.

Obě stezky se za Kyjovem v polích spojí v místě, kde začíná už hotový asfaltový úsek. Ten není ale položený až do konce. Hotová je také celá část na skoronickém katastru.

Na propojení spolupracuje kyjovská radnice s Mikroregionem Nový Dvůr. Zatímco Kyjov s žádostí o dotace na zmíněné spojky uspěl, společná žádost na kompletní dokončení ne.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Na cyklisty čeká další stezka

„Měli jsme zprávy, že naše žádost byla v pořádku. Získala dokonce i mnoho bodů potřebných pro to, aby byla přijatá. Bohužel v tomto období byly upřednostněné u daného titulu stezky krajské, na což jsme doplatili,“ uvedl manažerka mikroregionu Veronika Svobodová. Nový Dvůr se pokusí podle jejich slov podat žádost znovu v příštím roce.

I po dokončení spojek tak stále nebude možné projet se na kole po kvalitním povrchu Z Kyjova až do Skoronic. Část cyklostezky bude mít ještě nezpevněný povrch,

Přes Skoronice se lidem v Kyjově otevře možnost příjemných cyklistických výletů k lákadlům Nového Dvora, především k zámku Milotice. Náročnější cyklisté se ale přes Skoronice a Vacenovice dostanou až k oblíbeným trasám vedoucím kolem statku Růdník u Ratíškovic a kolem něj do nitra Doubravy a chráněné oblasti Vátých písků.

Do těchto míst se samozřejmě cyklisté mohou dostat i nyní, ale je to za cenu používání frekventovaných silnic z Kyjova na Vlkoš či Svatobořice-Mistřín.