Na vysokých manažerských postech největšího zdravotnického zařízení na Hodonínsku tak pokračuje Veronika Neničková coby náměstkyně pro ošetřovatelskou péči a nemocniční ombudsmanka. Jako ekonomický náměstek setrvá Zdeněk Buštík a náměstkem pro léčebně preventivní péči pro interní obory zůstává dlouholetý primář infekčního oddělení Josef Blažek.

Nový ředitel Nemocnice Kyjov, primář ARO Jiří Vyhnal.
Průvan ve vedení nemocnice v Kyjově. Začalo hledání náměstků, ředitel chce vize

„K současnému týmu se připojí nová provozně-technická náměstkyně Šárka Šilerová,“ doplnila mluvčí. Šilerová vystřídá ve funkci po dvanácti letech Bronislava Klečku, který se konkurzu nezúčastnil.

„Nejednalo se pouze o formální výběrová řízení. Otázky, které padaly ze strany komise, byly takříkajíc na tělo a v mnoha případech museli kandidáti obhajovat nejen své vize, ale i výsledky své dosavadní práce. Rozhodli jsme se také v budoucnu navázat spolupráci i s některými členy komisí,“ oznámil ředitel kyjovské nemocnice Jiří Vyhnal.

Areál vyškovské nemocnice.
Nemocnice na jihu Moravy lákají lékaře náborovým příspěvkem. Dají i stovky tisíc

Do jím vyhlášených konkurzů se zájemci mohli přihlásit do 5. května. Na následném výběru se vedle lékařů, personalistky a psycholožky podíleli také zástupci zdravotnických zařízení, Jihomoravského kraje nebo obcí v regionu.

„Jejich znalosti a zkušenosti byly pro výběr nových kolegů neocenitelné. Komise mi ve všech případech doporučila vytvořit s každým z úspěšných uchazečů roční plán a tento za dvanáct měsíců vyhodnotit,“ doplnil ředitel nemocnice, který je i zdejším primářem anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

Pivo za krev. Nemocnice Kyjov láká na transfuzní oddělení
Pivo za krev. Nemocnice Kyjov láká na transfuzní oddělení

Tým vedení nemocnice pak od června doplní ještě nová personální náměstkyně Eva Hošková. „Tato pozice nebyla součástí výběrových řízení. Její příchod má posílit zdravotnickou organizaci a přispět k dalšímu rozvoji především v personální oblasti,“ dodala mluvčí Hollerová.