V Mikulčicích na Hodonínsku nadále zůstává velkokapacitní vůz a jedna záchranářská posádka. Zdravotníci se starají o pacienty, kteří mají potíže zejména interního rázu. Může se jednat o kolapsy z horka, bolesti na hrudi nebo alergické reakce. „Apelujeme, aby se lidé nevystavovali fyzické námaze a extrémním teplotám především přes poledne,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

O úrazy pečuje trauma tým z brněnské fakultní nemocnice. Lékař a sestra jsou připraveni postarat se o zranění, která si lidé způsobí při stavebních a úklidových pracích. Jedná se o řezné rány, odřeniny, ale i podezření na zlomené končetiny. „Ve většině případů mohou po ošetření pacienti zůstat na místě. V případě potřeby je sanitka odveze k další péči do nemocnice,“ doplnila Bothová.

V Moravské Nové Vsi pak stále zůstává pražský zdravotnický vůz Golem, ve kterém má v současné době vybudovanou provizorní ordinaci tamní praktický lékař. „Přítomnost lékaře je dalším důležitým krokem ke zkvalitnění zdravotní péče v oblasti zasažené tornádem,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Bothová. S lidmi spolupracují také ostatní doktoři, kteří mohou například posílat elektronické recepty na léky.