„Na zámek chodíme pravidelně, takže sníh a mráz nás neodradil. Ale je fakt, že v zimní bundě jsem tu poprvé, většinou na zahájení sezony chodím maximálně ve svetru," prozradila jedna z návštěvnic Vendula Pálková, která dorazila na milotický zámek s celou rodinou.

Velikonoce na sněhu měli na zámku poprvé. Alespoň co pamatuje průvodkyně, která provází už dvacet let. „Něco takového nebylo. Že by tu lidé chodili ve sněhu, to opravdu nepamatuji. Sleduji ovšem, že lidi to neovlivňuje. Měla jsem strach, že budu dělat prohlídku třeba před jedním člověkem, ale lidí dost. Jako kdyby bylo hezky," sdělila průvodkyně Anna Bouchalová.

Návštěvníky čekalo kromě běžné prohlídky také zpestření. A to pohled do nedělního velikonočního odpoledne posledních obyvatelů zámku, rodu Seilernů, kteří dali možnost lidem nahlédnout do toho, jak slavili velikonoční svátky ve dvacátých letech.

Dříve na Velikonoce hodně vyšívali, dodržovali půst a také chodili světit jídlo do kostela. Návštěvníky přivítal komoří, oddaný svým pánům. Poté se slavnostního slova a přivítání chopila hraběnka Seilernová.

Ta slavila letos Velikonoce, stejně jako její přátelé a rodina, v kožichu. „Tak v kožichu jsem Velikonoce ještě nezažila. Mrznou mi ruce i nohy a je nám všem strašná zima," usmívala se hraběnka Seilernová alias zdravotní sestřička  Eva Bočková. Jak přiznala, Velikonoce na zámku si užívá. „Jsem tu jako ryba ve vodě, protože zbožňuji dvacátá léta. Takže si to užívám i v mrazu. Navíc tu dobu mám ráda, protože všichni byli elegantní," řekla Bočková, která svým vzhledem skutečně připomíná opravdovou hraběnku.