„Trasa cyklostezky umožní bezproblémový průjezd částí Brněnské ulice, která je silně zatížená provozem osobních a nákladních aut, a to právě mimo zatíženou silnici,“ uvedl při slavnostním otevření hodonínský starosta Igor Taptič.

Cyklostezka z černého asfaltobetonu se line nově zrekonstruovaným parkem v areálu bývalých kasáren. „Jsme rádi, že se nám během listopadu a prosince podařilo tento krásný kousek cyklostezky dokončit,“ řekl spokojený starosta.

Nová cyklostezka je široká dva a půl metru a měří tři sta dvacet dva metrů. „Terén je rovinatý a trasa je vedená tak, aby bylo možné zachovat stávající stromy,“ podotkl Taptič.

Cyklostezka vyšla na více než milion korun. Více než šesti sty tisíci ji spolufinancoval Statní fond dopravní infrastruktury. Náklady na veřejné osvětlení přesáhly čtyři sta šedesát tisíc korun a plně je pokryl soukromý investor.

Nová cyklostezka bude propojena s tou, která je v současnosti na Žižkově ulici a bude dále pokračovat po Družstevní ulici. „Zvýší to bezpečnost a komfort cyklistů v Hodoníně,“ upozornil Taptič.

Nová cyklostezka by navíc měla pokračovat i dál po Brněnské ulici směrem na Dubňany. „Cyklostezka na Dubňany je jednou s našich priorit tohoto roku. Byli bychom moc rádi, kdyby už letos byla,“ dodal hodonínský starosta. Ten také upozornil na to, že radnice okresního města ještě letos chystá i novou cyklostezku v ulici Legionářů.