Nejprve se zúčastní předprogramu, kterého se zhostila opolská diecéze. Od pondělí pak startuje hlavní program, který zakončí papež František závěrečnou mší v Campus Misericordia. „Dalších osmnáct mladých se k nám přidá na hlavní program. Za děkanát máme ještě pět zástupců v organizačních skupinách, které setkání připravují," prohlásila animátorka kyjovského děkanátu Eliška Pekárková. Poutníci si užijí nejen slavnostní mše, ale také Festivalu mládeže, přivítají Svatého otce a podívají se na křížovou cestu.

Podle mluvčí české výpravy Anny Sýkorové má závěrečný víkendový program přilákat více než dva a půl milionu věřících. „Z Česka se do Krakova chystá na šest tisíc poutníků. Bezpečnostní opatření setkání jsou dostatečně přísná. Podle nejnovějších informací budou značně střežené velké akce i místa s menším počtem lidí," uvedla Sýkorová.

Světové dny mládeže jsou setkáním mladých z celého světa s papežem. Tradici zahájil v osmdesátých letech Jan Pavel II. „Papežové se chovají na setkání uvolněně a dokáží vyburcovat mladé k naději a nadšení pro život naplněný dobrem a uskutečňováním velkých ideálů. Těším se, že společně s padesátkou mladých přispějeme k atmosféře přátelství, radosti a naděje v možnost přivést alespoň něco ve svém okolí a ve svých vztazích k lepšímu. Setkání bude výrazným impulsem pro život každého z nás," vyjádřil se k účasti kyjovský kaplan pro mládež Pavel Macura.