Do dražeb se Veselí pustilo na přelomu roku 2010 a 2011. „Důvodem byla vyšší průhlednost prodeje městského majetku. Dražby jsou totiž transparentnější než obálková metoda a jsou výhodnější i pro kupující. Každý má možnost zvážit, jak vysokou částku může za nemovitost nabídnout," uvedl tehdy k věci starosta města Miloš Kozumplík.

První dva z bytů, které nyní Veselí draží, se nacházejí na sídlišti Hutník. Vyvolávací cena prvního bytu je pět set osmdesát tisíc korun a jde o byt, který již veselská radnice nabízela. Cena druhého bytu je pak pak čtyři sta pět tisíc korun. Dražby těchto bytů začnou ve třináct a čtrnáct hodin.

Od patnácti hodin je pak připravená dražba bytu v Rumunské ulici, jehož vyvolávací cena je čtyři sta padesát tisíc korun. Dražit se bude již tradičně v obřadní síni veselského Městského úřadu.

Na podzim loňského roku prodala tamní radnice na několikátý pokus pavilon služeb na Hutníku, ale i byt v Rumunské ulici. Úspěšné bylo město i s prodejem dřeva vytěženého v zámeckém parku a s prodejem rodinného domu u tamního fotbalového stadionu.

Bližší informace získají zájemci na internetových stránkách města www.veseli-nad-moravou.cz nebo přímo na radnici.