Se svou žádostí letos uspěly také Služby Města Veselí nad Moravou, které získaly celkem osmadevadesát tisíc korun. Z grantu přitom mohl každý žadatel získat maximálně sto tisíc korun.

„Peníze jsou směrované především na údržbu a úklid cyklostezek a jejich nejbližšího okolí. Což znamená, že z dotace budeme v létě cyklostezky čistit od větví nebo kamínků a v zimě pak budeme ze stezek odklízet, pomocí odmetáku sníh,“ informoval ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda.

Jak doplnil, peníze mohou Služby použít také na mzdy zaměstnanců, kteří se budou na údržbě stezek pro cyklisty podílet nebo na pořízení pracovních pomůcek, a to do pořizovací výše pět tisíc korun. „Z peněz můžeme zaplatit také fakturu, pokud bychom si službu objednaly u nějaké třetí osoby. S touto možností dotace také počítá,“ dodal Bouda.

Veselí nad Moravou spravuje průtah cyklostezky v Zarazicích, přibližně osm set metrů cyklostezky do Blatnice pod Svatým Antonínkem, dále pak v loni otevřenou stezku na Moravský Písek a cyklostezku na Uherský Ostroh. „Samozřejmě udržujeme také vnitřní cyklostezky, které jsou v centru města,“ doplnil Bouda.

Veselská radnice má v plánu vytvoření další cyklostezky. Ta by měla zajistit bezpečnost cyklistům, kteří jedou ze Zarazic do centra města.