Nyní je chce prodat v dražbě, aby získalo peníze na jiné investice. O jejich osudu, ale i o osudu nájemníků, kteří v jedné z budov podnikají, se rozhodne čtrnáctého září.

„Vyvolávací cenu určilo zastupitelstvo na základě znaleckého posudku. Do dražby půjde objekt pavilonu služeb na sídlišti Hutník a dům, ve kterém v minulosti žil správce fotbalového stadionu,“ uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Podle předsedy Fotbalového klubu Veselí nad Moravou Libora Kaláče už klub zázemí domu v ulici U Stadionu stejně nevyužíval, a to přibližně od doby, kdy před rokem převzalo správcování nad stadionem městská společnost Vesbyt.

Veselí začalo prodávat městský majetek formou dražby už před třemi lety a podle místostarosty se to osvědčilo. „Je to nejprůhlednější způsob prodeje veřejného majetku. Město v dražbě prodalo už víc než deset objektů,“ uvedl Kolář s tím, že peníze, které se podaří vydražit, poputují na zaplacení tří projektů. Veselí si totiž čerstvě podalo žádost o dotaci v celkové hodnotě jedenáct milionů korun.

„Chceme zateplit korpus stadionu, což obnáší asi tři miliony korun. Šest milionů bude potřeba na úpravu vytápění sportovní haly, ve které trénují házenkářky. Za milion chceme opravit ohřev teplé vody na domu s pečovatelskou službou,“ vyjmenoval Kolář.

Mnohem více peněz

Kaláč ale počítá s tím, že na zateplení stadionu bude potřeba mnohem víc peněz. „Je to pro nás sice dobrá zpráva, nejsem si ale jistý, jestli budou peníze stačit. V dotaci jsme totiž žádali také o výměnu sedaček na hlavní tribuně a přívod plynu,“ informoval.

V polovině září se do dražby dostane také bývalý pavilon služeb na sídlišti Hutník.

Jak uvedl před časem veselský starosta Miloš Kozumplík, město se rozhodlo objekt prodat především proto, že je do budoucna nepoužitelný. „Na případnou opravu bychom potřebovali vysokou částku,“ argumentoval tehdy.

Už v dubnu se ale nelíbil přístup města nájemníkům, kteří v budově podnikají. Chyběli jim informace. „Nakonec nám vše došli oznámit. Od té doby si ale hledám nové prostory. Zatím jsem žádné nesehnala. Je docela problém najít takové, které by mi vyhovovaly. Nemůžu si dovolit vzít jen tak něco,“ posteskla si Pavlína Máčalová, která má v objektu už pětadvacet let kadeřnictví.

Podle Koláře se pro nájemce nic nezmění. „Stávající nájemníci budou ve stejném právním postavení, jako jsou nyní k městu. Případnou změnu nájemní smlouvy budou řešit s vlastníkem nemovitosti,“ vysvětlil místostarosta. „Nyní čekáme, kdo to koupí a jestli se nám zvedne nájem,“ obává se však Máčalová.

Pro zájemce o koupi obou budov jsou připraveny dvě prohlídky. Podrobnější informace přináší webové stránky města: www.veseli–nad–moravou.cz.