Místo ní tady má vyrůst komplex rezidenčního polyfunkčního domu s byty, provozovnami a podzemním parkovištěm. Novinka naváže na druhou etapu modernizace náměstí, která se dočkala slavnostního otevření sedmnáctého listopadu 2021.

Po necelých dvou a půl letech tak má odstartovat třetí, závěrečná fáze přestavby náměstí. Na rozdíl od předchozích fází v režii města se nyní otěží ujímá soukromý investor s tím, že po více než dvou letech by měl na náměstí stát bezbariérový komplex s padesátkou bytů.

Vizualizace budoucí podoby jižní části náměstí Míru ve Veselí nad Moravou.Vizualizace budoucí podoby jižní části náměstí Míru ve Veselí nad Moravou.Zdroj: MěÚ Veselí nad Moravou

Místo se bude pyšnit i plochami pro gastro zázemí a získá komerční prostory v přízemí s desítkami parkovacích míst v podzemí. „Plánované práce zahrnují hloubení stavební jámy a následnou „péči“ o tekuté písky, které jsou v podloží,“ uvedl pro tiskovou zprávu radnice investor Stanislav Škodák.

Škodák zvítězil v roce 2020 v městem vyhlášené veřejné soutěži s nabídkou dva tisíce sto korun za metr čtvereční, tedy s cenou 4,6 milionu korun.

Ano, šéfe v Hodoníně. Zdeněk Pohlreich zavítal do restaurace Westermairových. Foto: FTV Prima
Osiřelá Westy. Restaurace oceněná Pohlreichem zůstává v Hodoníně bez nástupce

Následně zastupitelé schválili smlouvy o zřízení práva stavby a o smlouvě budoucí kupní počítající s výstavbou polyfunkčního komplexu pro třetí etapu revitalizace náměstí. „Počítáme s tím, že se nové byty budou hlavně pronajímat. Budeme nabízet byty o různých dispozicích tak, abychom uspokojili poptávku po bydlení jednotlivců i rodin, kteří chtějí bydlet v klidném a hezkém prostředí v centru města,“ uvedl investor.

Ve Veselí by tak měly být k dispozici další nové nájemní byty. V současnosti má ještě město volnou pětici bytů v letos dokončeném komplexu Rezidence Nová tržnice, a to jeden v objektu B a čtyři v áčku. „Veřejná soutěž se uskuteční ve středu desátého dubna od patnácti hodin,“ uvedla na webu města mluvčí veselské radnice Olga Svoják. Tato aukce se týká dvojice bytů 3+kk s terasou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Veselí hlásí letošní nárůst pokut. Radary na I/55 jsou neúprosné

Zdroj: Deník/Petr Turek