Služby města Veselí nad Moravou, které koupaliště provozují, mají už nyní ale i další plány. Pokud se v městské kase najdou peníze, Veselané by si mohly časem kromě plavání užít i petangue a plážový fotbal.

„Chtěli bychom pro místní rozšířit služby. Říkali jsme si, že pro mladé by mohlo být hřiště na petangue, na plážový fotbal a zároveň i házenou, novým nábojem. Jsou to poměrně moderní sporty,“ sdělil ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda.

Jak doplnil, v současnosti se řeší stavební povolení. To by se však mohlo podle Boudy v letošním roce vyřídit a samotná stavba by mohlo začít v příštím roce. Vše ale záleží na tom, jestli najde ve svém rozpočtu veselská radnice čtyři sta tisíc.

„Hřiště by mělo stát na městském pozemku ležícím mimo areál koupaliště. Jeho oplocení, které musí být u hřiště na fotbal vyšší, vyjde zhruba na dvě stě dvacet tisíc korun. Samotné hřiště by mělo stát sto osmdesát tisíc,“ uvedl Bouda.

Starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík ale zatím nechtěl odhadovat, jestli peníze v městské kase budou. „Příští rok by se na hřiště mohly najít. Uvažujeme i nad tím, že bychom je zkusili sehnat už letos, ale zatím nechci předjímat. Momentálně je tedy ale v rozpočtu nemáme,“ informoval Kozumplík.

Veselané budou moct využívat pouze hřiště na plážový volejbal. To se jim otevře už v polovině dubna. Kvůli rekonstrukci koupaliště ho však Služby města přes týden otevřou jen v případě zájmu.

„Zájemci o pronájem na sobotu a neděli si musí dohodnout termín dopředu,“ informuje společnost na svých webových stránkách. V týdnu si musí lidé nachystat stokorunu, o víkendu pak sto padesát korun.

Veselské koupaliště se místním nejspíš otevře začátkem června. „V úterý jsme podepsali smlouvy a do šedesáti dní budeme hotoví,“ doplnil starosta. Díky úsporám, které se městu podařily, se Veselané dočkají i plánovaného brouzdaliště.