„Řešili jsme také otázku mostu mezi Moravským Pískem a Veselím. Je v tak špatném stavu, že se nebude pouze opravovat, ale vznikne zcela nový most. Termín dokončení oprav, který je stanovený na jednatřicátého srpna, na to ale vliv mít nemá," přiblížil výsledek schůzky Kozumplík.

Opravu už potřebuje také Moravní most mezi Bartolomějským náměstím a křižovatkou v centru Veselí. „Je už zpracovaná dokumentace. Očekáváme, že v srpnu přijde stavební povolení a v březnu příštího roku začneme se stavbou. Musíme vše ale vyřešit tak, aby ve městě nebyly neustálé objížďky," uvedl starosta a upozornil, že rekonstrukci potřebuje také most přes Baťův kanál.

ŘSD podle něj navíc uvažuje o opravě silnice I/54, konkrétně úseku od křižovatky ve Svatoplukově ulici, až po odbočku na místní polikliniku. „V tomto místě stále usilujeme o úpravu podjezdu. Buď jeho prohloubením, nebo rozšířením značení o výšce. Kamiony tam totiž stále vjíždějí, a když zjistí, že se do podjezdu nevejdou, působí ve městě dopravní komplikace," poukázal na problém Kozumplík.

Jak dále uvedl, s novými povrchy státní podnik počítá v příštím roce i v Milokošti. „Mělo by jít o úsek od Svodnice až po hasičskou zbrojnici," nastínil plány starosta Veselí.