Místo nich se už rýsuje nové využití. „Po vyčištění území necháme vybudovat volně přístupný park se zázemím pro aktivní i pasivní odpočinek určený pro sport a volnočasové aktivity. Součástí parku budou fitness a dětské herní prvky,“ přiblížila mluvčí veselské radnice Olga Svoják s tím, že park na náměstí připomínající den osvobození města má být bezbariérový.

Připomněla, že chybět nebude nové pouliční osvětlení, chodníky, altán a mobiliář parku, jako jsou lavičky, pítko či odpadkové koše. „Zároveň bude upravena zeleň včetně značných sadových úprav. Projekt počítá se zachováním téměř všech vzrostlých stromů. V těsné blízkosti parku vznikne oplocené psí hřiště,“ popsala mluvčí další změny.

Stav křižovatky na silnici I/54 ve Veselí nad Moravou, od dubna ji mají stavbaři začít měnit na okružní.
Stavba nové okružní křižovatky ve Veselí má začít hned po Velikonocích

K vidění jsou už i nová parkovací místa, kterých má být celkem sedmadvacet. I v této lokalitě budou moci lidé podobně jako jinde ve městě odkládat tříděný odpad do podzemních kontejnerů. „Veškeré práce a výsadba zeleně bude dokončena v dubnu tohoto roku,“ podotkla Svoják.

Rozvržení a umístění nového parku na náměstí 24. dubna ve Veselí nad Moravou.Rozvržení a umístění nového parku na náměstí 24. dubna ve Veselí nad Moravou.Zdroj: MěÚ Veselí nad Moravou

Před třemi lety byla lokalita zařazená mezi ty brownfieldové se starou stavební zátěží, kvůli obsahu škodlivého azbestu v budově. Právě kvůli tomu má město přislíbenou více než devítimilionovou dotaci od Státního fondu podpory investic. Radnice odstranění stavby mateřské školy vysoutěžila bez daně za téměř tři miliony korun a výstavbu nového veřejného parku za 8,6 milionů korun.