„V minulém roce se zimní kluziště neprovozovalo s ohledem na extrémně navýšené náklady na elektrickou energii. Aktuálně již máme vysoutěženou cenu dodávek elektřiny na příští rok, a ta je výrazně příznivější, než ceny předchozí,“ sdělil starosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Kluziště se má stát atraktivní kulisou adventního času, kdy bude v blízkosti vánočních trhů a kulturního programu. Zástupci města nově vypsali veřejnou soutěž na provozovatele.

Veselí nad Moravou zvýší koeficient pro výpočet daně z nemovitých věcí pro supermarkety na 5.
Daň z nemovitostí ve Veselí poroste. Nejvíce zasáhne supermarkety

„Samozřejmě počítáme od začátku s tím, že provozovatel kluziště i stánkového prodeje musí striktně dodržovat podmínky nočního klidu a nesmí hlukem nebo jinou činností narušovat provoz okolních budov, zejména výuku v Základní umělecké škole,“ upozornil starosta Kolář.

Zájemci mohou nabídky předkládat na radnici do pondělí 30. října. Pevně daný termín provozu je od soboty před první adventní nedělí 2. prosince do konce jarních prázdnin v polovině února příštího roku. Podrobnosti k výběrovému řízení jsou ZDE

  • Městská mobilní ledová plocha zimního kluziště má rozměry třicet krát patnáct metrů.
  • Za poslední tři sezony fungování dosáhla návštěvnost na kluzišti nejvyšších čísel v sezoně 2021/2022, kdy přišlo téměř pět tisíc mládežníků a skoro dva tisíce dospělých.
  • Brusle si půjčilo více než pět tisíc dětí.
  • V podmínkách pro nové zimní kluziště je zajištění řádného provozu minimálně od 9.00 do 21.00, kdy minimálně polovina času je určená pro veřejné bruslení.

Podívejte se, jak to loni vypadalo na kluzišti ve Vracově

Zdroj: Petr Turek