Budou tak moci na vlastní oči zkontrolovat zakázku za zhruba sedmdesát milionů korun bez daně. „V prostoru před pódiem bude vytvořen systém krycích membrán, které budou chránit diváky před nepřízní počasí,“ přiblížila mluvčí radnice Žaneta Jančaříková.

Součástí přestavby jsou také sadové úpravy. Podle mluvčí dojde k vysazovaní dalších vzrostlých stromů a bude vybudován vodní prvek navazující na ten stávající na už dokončené části směrem k Sokolské ulici. Na prostranství budou také herní prvky pro děti včetně pískoviště. „Moderní náměstí doplní také řada „smart“ prvků – elektronická úřední deska, kompletní pokrytí Wi-Fi signálem nebo lavičky s možností bezdrátového dobíjení mobilních telefonů a tabletů,“ uvedla mluvčí.

Podle starosty Petra Koláře je od začátku cílem záměru vytvořit skutečně živé náměstí. „Vznikne zde zázemí pro přirozené setkávání lidí při koncertech, divadlech, sportovních utkáních nebo třeba na farmářských trzích,“ nastínil starosta.

Místostarosta Pavel Bouda předpokládá, že by do konce října měli mít stavbu předanou. „V průběhu listopadu se předpokládá její otevření,“ doplnil místostarosta.