„Posilovnu na Hutníku i rodinný dům v Rozmarýnové ulici jsme dražili vůbec poprvé. Objekty jsme se rozhodli vydražit poté, co se město shodlo na tom, že jde o přebytečný majetek, do kterého již není vhodné dále investovat," sdělil starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík s tím, že v rodinném domě v Rozmarýnové ulici nyní nebydlí žádní nájemníci.

Jako vyvolávací cenu určilo město částku čtyři sta devadesát pět tisíc korun. Podle referentky správy majetku ekonomického odboru veselské radnice Jiřiny Knotkové, byla dražba tohoto domu úspěšná. „Dražby o tento dům se zúčastnili čtyři zájemci. Nemovitost se vydražila za sedm set šedesát tisíc korun," sdělila Knotková.

Druhou novinkovou nemovitostí pak byla posilovna na Hutníku. Místo nyní slouží právě pro sportování. U prodeje tohoto majetku si město stanovilo podmínku, že nový majitel zajistí v dalších třech letech v budově služby pro lidi. Pokud by podmínku nedodržel, stanovilo Veselí pokutu ve výši sto tisíc korun. Vyvolávací cena posilovny na Hutníku začala na částce sedm set tisíc korun a za tuto cenu ji také město nakonec prodalo. „Zde byl pouze jeden zájemce," dodala Knotková.

Ve středeční dražební nabídce bylo také více než čtyři sta sedmdesát pět kubíků dřeva, vytěženého při probírce v zámeckém parku. Dražba tentokrát začala na částce sto padesát tisíc korun. Ještě před měsícem za ni ale Veselí chtělo tři sta tisíc korun. Podle starosty klesla vyvolávací cena na polovinu proto, že je potřeba dřevo z místa, kde je nyní uskladněné, odstranit. Nakonec jej ale zájemce koupil téměř za cenu původní. „Částka se při dražbě vyšplhala až ke dvě stě sedmdesáti tisícům korun," sdělila mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Veselí se v minulosti marně snažilo prodat také objekt pavilonu služeb na Hutníku a byt o velikosti jedna plus jedna v Rumunské ulici. O tom, jestli se cena nemovitostí může v budoucnu ještě snížit, zatím nechtěl starosta spekulovat. „O případném snížení rozhodne rada města, která případný návrh předloží červnovému zastupitelstvo města. Mohu ale potvrdit, že jsme již přemýšleli nad tím, že oba objekty zkusíme prodat ještě jednou," sdělil Kozumplík.

Podle veselského místostarosty Petra Koláře bude v případných dalších prodejích městského nemovitého majetku pokračovat právě formou dražeb. „Jsme s ním naprosto spokojení, protože je opravdu velmi transparentní. Zatím ale o prodeji dalšího nemovitého majetku, kromě pavilonu služeb a bytu na Rumunské nevím," reagoval Kolář

Nižší zájem o prodej nemovitého majetku města sleduje i Kyjov. Podle tamního starosty Františka Lukla kvůli tomu město s prodejem některých objektů vyčkává. K samotnému prodeji Kyjov nevyužívá ani realitní kanceláře, ani dražební systém. „Informace o nabízených nemovitostech – nebytových prostorách, budovách i pozemcích zveřejňujeme včetně podmínek na úřední desce a na webu města," řekl Lukl.