Ten také uvedl, že chtějí typy tradičního oděvu nakombinovat tak, aby využití bylo co nejpraktičtější a dalo se doplňovat. Dalších sto tisíc korun dostane centrum na adventní akci Vánoční Veselí, z grantu se pokryjí honoráře pro účinkující a technické vybavení. Celkově by však oblast kultury měla příští rok dostat z městských grantů o sto třicet tisíc korun méně. „Je to otázka priority a poptávky. Obecně lze říct, že v oblasti sportu je nedostatek peněz větší než v kultuře, to znamená, že žádosti o granty na kulturní akce jsou pokryté," zdůvodnil veselský místostarosta Petr Kolář.

Ve čtvrtém kole grantového harmonogramu pro letošní rok dostane ještě sto dvacet tisíc korun Házenkářský klub Veselí nad Moravou. „Je to čtvrtletní příspěvek na pronájem haly na trénování. Celkové náklady na pronájem to však nepokryje," uvedl předseda klubu Miloš Körösi. Náklady navíc ještě porostly, protože od této sezony má klub nově tři věkové kategorie. Hodina a půl tréninku na hale stojí dvanáct set korun.

Sportovní oblast si ale celkově ve Veselí polepší o sto sedmdesát tisíc korun. Cílem vedení je podporovat ty oddíly, kde dominují děti a mládež. Bývají proto zvýhodňované. „Na sport jde zdaleka nejvíce peněz. Pochopitelně ale všude zaznívá, že je jich potřeba více," pokračoval místostarosta Kolář s tím, že sportovní oddíly se mohou obracet ještě na kraj, který má také svůj sportovní grantový systém.

Grantovou prioritou radnice pro příští rok je podpora oddílů juda, moderní gymnastiky, fotbalu, in line a házené. Dále se zaměří na investiční granty. Díky němu v příštím roce vznikne ve veselské městské části Zarazice nové víceúčelové sportoviště.