Mezi obchodním domem Billa a příjezdem k vlakovému nádraží by měl totiž vyrůst nový kruhový objezd, a to spolu s výstavbou nového obchodního domu Kaufland.

„Určitě by Veselí alespoň nějaké odlehčení dopravy potřebovalo. Teď mě jen projet přes centrum města stojí hodně nervů,“ říká Veselan Tomáš Pukšic.

Ulehčit dopravě

Kruhový objezd by měl vzniknout na stávající křižovatce ulic Svatoplukova a Stolařská,“ upřesnil za developerskou společnost InterCora Rudolf Skoček.

Samotná výstavba okružní křižovatky by pak měla začít koncem léta nebo počátkem podzimu letošního roku. „Dokončení je naplánováno na začátek roku 2011,“ doplnil Skoček.

Křižovatka, která dnes ve zmiňovaných místech stojí, už navíc nevyhovuje vysokému dopravnímu zatížení. Není žádnou výjimkou vidět tam několik minut stojící auta, která se snaží z vedlejších silnic dostat na hlavní silnici I/54. Navíc je pravděpodobné, že po otevření obchodního domu se provoz ještě zvýší. „Již dnes je problém, aby automobily, přijíždějící na křižovatku z ulice Stolařská anebo od obchodního domu Billa, vyjely na hlavní silnici. Při stavbě obchodního domu Kaufland by byl bez kruhového objezdu ještě větší problém výjezdu na i z ulice Stolařská,“ potvrdil Skoček a doplnil, že kruhový objezd by měla ve výsledku zaplatit společnost Kaufland.

Centrum počká

Hůř je na tom centrum města, kde by kruhové objezdy opravdu řidičům mnohé ulehčily. Projíždějící haldy kamionů nedávají moc příležitostí k tomu, dostat se z vedlejší silnice na hlavní. Město Veselí nad Moravou si už nechalo zpracovat posouzení všech možných variant a v dnešní době už má výsledek. Zatím ho však nechce prezentovat. Důvod je jasný.

„Čekáme ještě na jedno vyjádření podobného charakteru od fakulty dopravních staveb z Prahy, jehož výsledek se dozvíme pravděpodobně až někdy kolem prázdnin. Bude to výsledek diplomové práce,“ uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reichsfeld.

Podle něj je Pražská dopravní fakulta nestranná a výsledek práce by měl být objektivní. „Jednu studii už máme. Až budeme mít druhou a v případě, že dopadne stejně, tak se dá říct, že je to definitivní,“ uzavřel Reichsfeld.