„Celé oslavy jsme ladili s důrazem na historické události. Na Veselany tak čekají šermířské veselohry a rytířské turnaje, historická hudba a vyvrcholením celého dopoledne bude jistě příjezd a přivítání hraběte Chorinského s chotí,“ uvedla mluvčí Města Veselí nad Moravou Petra Pavková.

Při oslavách se návštěvníkům zpřístupní například kostel Svatých Andělů strážných či kostel svatého Bartoloměje, ale i běžně nepřístupný židovský hřbitov a synagoga, kostelík Panny Marie, dům číslo 9, 47 a 48 na Bartolomějském náměstí, vodní elektrárna nebo veselský zámek.

Pestrý program čeká i na děti, které si v prostorách veselského Městského muzea vyzkouší, jak se střílelo z luku a kuše. „Připraveno je i loutkové divadlo a zábavné odpoledne v přístavišti Baťova kanálu, jehož součástí bude diskotéka či vyhlídkové plavby,“ doplnila Pavková. Oslavy doplní i dechová přehlídka Na veselském rynečku či koncert rockových kapel Ferrum a Wetesh. Vyvrcholením oslav se stane ohňostroj, který vypukne v sobotních dvaadvacet hodin.

Nedělní program začne v deset hodin dopoledne Mší svatou v kostele svatého Bartoloměje. „Odpolední program nabídne folklorní vystoupení domácích souborů Štěpnička a Radošov. Hlavní oslavy pak zakončí koncert cimbálové muziky Hradišťan,“ uzavřela Pavková.