Začít tak budou moci nejen s prvním z trojice polyfunkčních domů na městské tržnici, o kterých již Hodonínský deník Rovnost informoval. Díky úvěru bude pokračovat i modernizace náměstí Míru, a to druhou etapou. „Počítá se s tím, že by se začalo ještě letos,“ sdělila mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková.

Jenže pro některé Veselany byla kontroverzní již první etapa. I proto nepodpořil investiční úvěr pro chystané změny na plochách od kulturního domu až po finanční úřad například opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Vilém Reichsfeld.

„První etapa podle mě dopadla strašně a od druhé neočekávám taky nic dobrého. Ani mi není jasná filosofie radnice, proč chce vybudovat infrastrukturu pro zábavu pod okny plánovaného bytového domu,“ uvedl Reichsfeld.

Většina zastupitelů ale v pondělí odpoledne v Panském dvoře pro půjčky zvedla ruku. Jen opoziční pětice se při hlasování zdržela a jeden zastupitel hlasoval proti.

Jak řekl na zastupitelstvu starosta Petr Kolář, město se se svými nabídkami obrátilo na tři největší bankovní domy v republice. „Když přijmeme patnáctiletý fixní úrok 1,15 při tříprocentní inflaci, tak asi všichni dobře vnímáme, že málokdy se stane, že by doba pro přijetí investičního úvěru byla takto příhodná,“ přiblížil starosta půjčku na druhou etapu náměstí Míru.