Práce na rekonstrukci v těchto dnech finišují. „Firem, které se těmito pracemi zabývají, není zas až tolik. Vytipovali jsme si asi pět z nich a výběrové řízení vyhrála společnost z Kozojídek,“ informoval místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reichsfeld.

Původní plot z devadesátých let nebyl pozinkovaný, a tak došlo k tomu, že začal rezivět. „Jakmile byla kovářská barva narušena, začala chytat rez a aby nešel rez do hloubky, museli jsme s tím něco začít dělat,“ doplnil Reichsfeld.

Sto dvacet čtyři metrů délky plotu, který se renovoval ve dvou úsecích, musela odborná firma demontovat. Novou barvu tak dostalo čtyřiačtyřicet kusů různých polí od délky jednoho až do čtyř metrů. „Díly, které šly, tak zámečník odvezl vyčistit, pozinkoval a několikrát natřel,“ uvedl místostarosta.

Zbylé části plotu, které odvézt nešly, poté musel odborník očistil a pozinkovat na místě. Rekonstrukce plotu přesáhla částku půl milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Dotací Veselí přispělo také Ministerstvo kultury. „Dotaci jsme získali ve výši dvě stě tisíc korun,“ uzavřel Reichsfeld.