Devatenáct pro, dva proti. Takový je výsledek pondělního zastupitelstva ve Veselí nad Moravou. Zastupitelé tak dali zelenou dalšímu supermarketu ve Veselí. Ten by měl tentokrát vyrůst na ulici Stolařská. Po Bille, Penny a Lidlu si tak budou moct Veselané zajít nakoupit i do Kauflandu a také do elektroprodejen OKAY.

Ulice Stolařská, která je v blízkosti jak vlakového, tak autobusového nádraží, je městu trnem v oku už několik let. „To území je pro nás natolik nešťastné, rozbité, až škaredé, že jediná možná představa, že by se změnilo, je právě vystavět tento supermarket,“ komentoval na zastupitelstvu veselský starosta Jaroslav Hanák. Podle něj prodej pozemků developerské společnosti pomůže i dopravě ve Veselí.

Společnost InterCora, která se chystá Kaufland vystavět totiž počítá s výstavbou kruhového objezdu v místě, kde se křižuje ulice Stolařská se silnicí I/54, novými parkovacími místy a také demolicí několika staveb. „Dojde ke zbourání objektů, které nemají naplnění. To znamená, že se zbourají plemenáři, kližírna a bohužel také budova městské policie. U té ale počítáme s tím, že ji přestěhujeme,“ řekl Hanák.

Kruháč v této lokalitě vítá i Marie Misová ze Strážnice. Ta totiž jezdívá do sousedního Veselí na nákupy. „Myslím, že obchodů je tu dost. Přínosem bude spíš kruhový objezd, který by mohl vyřešit dopravu v těchto místech,“ míní žena.

Starosta však vítá především změnu celého vzhledu místa. „Z mého pohledu je podstatné to, že území se převede do moderního designu. Kaufland sice má svůj typický vzhled, ale bavili jsme se o tom, že by se provedení supermarketu udělalo tak, aby bylo trošku příjemnější,“ uvedl Hanák.

Se změnami vzhledu počítá i architekt projektu Radomír Kaman. „Budeme se snažit městu vyjít vstříc. V jiných městech jsme například dali víc zeleně, popínavé rostliny nebo jsme na fasádu dali sklo,“ přiblížil Kaman.

Developerskou společnost teď čekají ještě jednání o pozemcích, které nepatří městu, ale Jihomoravskému kraji. Se začátkem prací by ale mohla firma začít na jaře příštího roku. „Kaufland vždy vyvíjí velký tlak na termíny a chce mít co nejrychleji otevřeno,“ komentoval Kaman.