„Pravidelné cvičení paměti pomáhá udržovat dobrou duševní kondici. Program je určený především pro aktivní seniory, ale i ostatní zájemce. Zkrátka všem těm, kteří chtějí zvyšovat svou duševní aktivitu, rozvíjet funkce vnímání, koncentrace, zlepšovat paměť, tvořivost a logické myšlení," uvedla vedoucí denního stacionáře Lenka Rajsiglová s tím, že trénovat paměť mohou zájemci každou středu od půl desáté do půl jedenácté dopoledne.

„Při setkáních hledáme pomocí různých her, které se mohou na první pohled zdát dětské, ve svých vzpomínkách dříve nabyté vědomosti a odpovědi na nejrůznější otázky," popsal, jak setkání vypadají, Zdeněk Glos, jenž trénování paměti vede.

„V tajence se snažíme uhodnout skryté přísloví, vzpomínáme například, kolik známe obcí na písmenko K, jež leží v okrese Hodonín, a někdy se objeví nejrůznější zážitky spojené s těmito místy, které můžeme dále v diskuzi rozvíjet," doplnil Glos. Vše je přitom pro zájemce, kteří chtějí hodinu využít aktivně zdarma. Denní stacionář Zdislava pro své klienty připravuje výlety po okolí, nyní velmi moderní geocaching, což je jakési hledání pokladů, či společné vaření. Více informací získají zájemci přímo v denním stacionáři, ale i na emailu stacionar.zdislava@seznam.cz či telefonu 518 322 429.