Po čtyřech letech by v květnu letošního roku měla skončit rekonstrukce letního koupaliště ve Veselí nad Moravou. Velký bazén ale nebudou zdobit nové kachličky, což bylo součástí záměru ještě vloni. Veselská radnice nakonec rozhodla jinak: kvůli špatné statice bude povrch pokrytý folií.

„Statika koupaliště je v takovém stavu, že se hlavní bazén hýbe. Pokud by se použil keramický obklad, mohlo by ve velmi krátkém čase dojít k jeho poškození a kachličky by vlivem pohybů odpadávaly. Po rozboru stavařů jsme se rozhodli, že použijeme jiný povrch, který není až tak efektní, ale je praktičtější, a tím je fólie,“ vysvětlil starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík.

Podle ředitele Služeb města Veselí nad Moravou, které koupaliště provozují, Pavla Boudy stojí část veselského koupaliště v místě, kde je špatné podloží. „Bazén je navíc zatížený tisíci kubíky vody a tak trošku plave. Statické podloží by nezaručilo, že by kachličky nepopraskaly,“ potvrdil Bouda.

Jak doplnil, fólií bude pokrytá pouze vnitřní část bazénu. „Úprava je rozdělená na venkovní plochy, na kterých kachličky budou a přímo bazén, na kterém bude právě fólie,“ dodal ředitel.

Práce na statické úpravě hlavního bazénu skončily s příchodem zimy. „Koncem listopadu jsme zabetonovali statickou desku. Vnitřní část bazénu jsme právě kvůli statice museli nechat celou zimu pod vodou, aby bazén neplaval, aby ho mráz neroztrhl a neznehodnotil,“ vysvětlil Bouda.

S dalšími, už konečnými pracemi, by se pak mělo začít s příchodem jara, kdy se bazén vypustí, vysuší a začne se s pokládáním fólie, která by měla zabránit i únikům vody. „Měla by vydržet i případný statický posun,“ doplnil Bouda.

Podle starosty Kozumplíka se veselské radnici díky novým stavebním úpravám podařilo ušetřit. „Kdybychom k ušetřeným penězům připlatili ještě půl milionu korun, mohli bychom nechat udělat brouzdaliště pro děti, které nám nyní velmi chybí. Rodiče s dětmi musí nyní jezdit do sousedních Vnorov,“ sdělil Kozumplík. Pokud vše dobře půjde, hotovo by mělo být během května.

Místní to vítají. „Kromě šestnáctiletého syna mám rok a dva měsíce stará dvojčata, takže jsme zatím na koupaliště nevyrazili, určitě bych ho ale od letoška uvítala,“ uvedla jedna z místních, pětatřicetiletá maminka Eva.

Ředitel Služeb zatím nepočítá, že by si návštěvníci koupaliště měli připlatit. „Nad cenou jsme zatím nepřemýšleli, ale myslím si, že s ní hýbat nebudeme. Chceme klientelu získat a koupaliště využívat naplno,“ uzavřel ředitel služeb.

Celodenní vstupenka pro dospělého vyjde ve Veselí nad Moravou na třicet korun, pro dítě pak na korun dvacet. „Máme rodinný pas, kdyby ale město udělalo nějaké rodinné vstupné, nebránila bych se,“ dodala maminka tří dětí.

Opravy veselského koupaliště měly stát původně osm a půl milionu korun. Nakonec přišly městskou kasu o milion a půl levněji. Veselí také v loňském roce žádalo o dotaci Jihomoravský kraj Nebylo ale úspěšné.