Vyskytly se však nečekané problémy, a tak musí lidé zatím stále chodit na autobus až k zastávkám u hotelu Rozkvět.

„Nádraží je hotové, ale při šetření, které předběžně proběhlo před kolaudací, bylo zjištěno několik nedostatků,“ řekl místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reischfeld. Důležitý dopravní uzel stále není v provozu, protože nastaly poblémy s kanalizací, které se nedaly předpokládat. Běžnému provozu neodpovídaly kanalizační šachty. „Na opravě se začalo okamžitě pracovat,“ ujistil místostarosta Reischfeld.

Nyní už podle něj nic nebrání tomu, aby město provedlo nové kolaudační šetření. „To potrvá do konce příštího týdne,“ informoval vedoucí odboru Rozvoje města Veselí nad Moravou Josef Větříček. Jakmile bude nádraží zkolaudováno, ČSAD Hodonín jako jeden z hlavních provozovatelů autobusové dopravy na Veselsku opatří autobusové zastávky novými jízdními řády. Původně mělo být nádraží otevřeno už loni v listopadu.

Dodavatelská firma ale předpokládala, že bude tuhá zima a práce přerušila. Po odkrytí povrchu se navíc zjistilo, že inženýrské sítě se pod vozovkou kříží a jsou ve špatném stavu. Jediný, kdo před novým nádražím už zase funguje, jsou taxikáři, kteří využívají nových parkovacích míst bez ohledu na provoz nádraží.