Tradiční Martinské hody čekají Strážnici. Pořadatelství se tentokrát ujal soubor Danaj, kterému ale vypomohou i ostatními soubory. 
V programu, který odstartuje v sobotu v půl deváté ráno, na místní čeká stavění máje ve Starém městě, hodová obchůzka chasy i hodová zábava v kulturním domě Strážničan. O hudební doprovod se postará dechová hudba Svárovanka, PSBand z Petrova a cimbálová muzika Krepina. Vstupné na hodovou zábavu je sto padesát korun. „V pořádání hodů se střídáme. Každý rok se jich ujímá jiný strážnický soubor. Program ale většinou zůstává velmi podobný,“ uvedla za soubor Danaj Veronika Michnová.

Na svatého Martina odstartují hody v Radějově. 
V šestnáct hodin bude místní chasa stavět máju před obecním úřadem. Sobotní program začne v devět hodin vyžádáním práva u starosty, pokračovat bude mší svatou a zvaním po dědině. Večerní hodová zábava se uskuteční ve sportovně – společenském centru a zahraje na ní dechová hudba Švitorka.

Opékaný kozel, svatomartinské víno a zpívání v areálu sklepů pod Kříbem chystají Kozojídky. Tamní hody začnou v pátek v sedmnáct hodin stavěním máje u obecního úřadu. Sobotní program bude i tentokrát tradiční. Chybět nebude obchůzka a hodová zábava. V neděli je pak na programu krojovaný průvod od obecního úřadu do kaple a hodová mše svatá v kapli svatého Martina.

Řešit na poslední chvíli změnu stárka a stárky museli ve Vnorovech. Ty mladší nakonec vystřídali starší stárci a pořádání se ujme manželský pár. „Chasa se pořád nemohla domluvit na tom, aby stárek byl. Navíc stárek, kterého jsme měli slíbeného téměř rok, nám to nakonec vypověděl,“ posteskl si Jan Smutný ze souboru Spinek. Jak doplnil, stárci nepůjdou z domu, ale z místního muzea, které sídlí v rodném domku Marie Kudeříkové.