O program úvodního dne festivalu se postarali Ochotníci z divadla v Louce s představením Maryša a také kočovné divadlo Ac Hoc s hrou S úsměvem nepilota.

Sobota patřila strážnickému Ochotnickému divadlu Milady Musilové a dramatizaci Malé mořské víly. „Divadelní hru jsme připravili na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena, takže je podle původní předlohy. Dokresluje ji i hudební podklad kapely Fčeličky," představila kus vedoucí strážnického souboru Gabriela Dobišová.

Ta je zároveň i scénáristkou. Soubor se pojmenoval podle Milady Musilové, režisérky, která ve Strážnici žila a s ochotníky pracovala. „Když mně bylo asi deset let, paní Musilová si mě k sobě zavolala a začala jsem u ní hrát. Pak ale divadlo ve Strážnici zaniklo, tak jsem se snažila ho obnovit znovuzaložením souboru," připomněla Dobišová.

Nejmladší herečkou strážnického souboru je šestiletá Barunka.

Mladému obecenstvu se hra velice líbila. Jana Černušku přivedl na představení tatínek. „Chtěl bych taky hrát, až budu velký. Ale rytíře," řekl malý Jenda.

Na Strážničany navázalo divadlo Lipovský výkvět s představením Něco zatajit. „Po pěti letech jsme poprvé zahráli kriminální hru, která je zároveň českou premiérou z března tohoto roku. Pojednává o dvou gangsterech, kteří si naplánují podvod, díky němuž chtějí získat peníze," přiblížil herec a jevištní technik Lukáš Karásek. Divadelní kus, který Lipovští představili, hráli ve čtyřech. „Náš spolek má dohromady patnáct až dvacet členů a funguje přibližně sedm let," uvedl jeho vedoucí Pavel Štipský.

V pozdním sobotním večeru se ještě ukázali herci z divadla oProti s Nebem na zemi. Divadelní košt pokračoval také v neděli, kdy návštěvníci měli možnost shlédnout Horňácké loutkové divadlo Špagáty a šňůrky nebo Divadelníky BLIC z Ostrožské Nové Vsi.