„Účastníci se před jízdou musí registrovat, zapisování do soutěží začne už v osm ráno. Na ostro se pak bude jezdit od desíti hodin," informoval Ivo Juřena z Veselského kulturního centra, které akci pořádá.

V jedenáct hodin začne hudební program koncertem prvních dvou skupin, Stepaside a Retarded Fish. Na ně naváže wakeboardová exhibice na nedalekém koupališti. „Jezdci se na vodních prknech předvedou přímo v plaveckém bazénu, ukáží to nejlepší ze svého umění i triky," dodal Juřena.

Odvážní jedinci si pak přímo na koupališti mohou vyzkoušet další adrenalinové aktivity včetně trampolíny a slackline, balancování na popruhu umístěném mezi dvěma stromy.

Po soutěžích a exhibici bude pokračovat hudební program v přírodním areálu Komár. „Nejvíc se těším na pražskou punkovou legendu Pipes and Pints a taky na strážnické muzikanty z Shadow Area. Doufám, že na akci nebude špatný zvukař. V takovém případě mám totiž zkažený dojem z celého koncertu," řekla čtyřiadvacetiletá Eva Klimendová, která na festival zavítá až z Chrudimi.

Vstupné do skateparku a na koupaliště je zdarma, lístky na odpolední koncerty mohou zájemci koupit například ve veselském kulturním domě nebo informačních centrech Hodonína a Kyjova.

VENDULA GREGOROVIČOVÁ