„Je téměř jisté, že park přestěhujeme do prostor za poliklinikou u sportovní haly. Přesné datum zatím nevíme," uvedl jeden z trenérů biketrialového kroužku Aleš Gal.

Podle něj se nyní čeká jen na podpis smlouvy. „Pokud se tak stane do konce prázdnin, budeme rádi," dodal.

Veselští radní kvůli stěhování schválili výpůjčku pozemků za poliklinikou na deset let. Pro trénink prý postačí. „Podmínkou je, že o tento prostor se musí Domeček, pod kterým biketrialisté fungují, řádně starat," upozornil veselský místostarosta Petr Kolář.

V zastupitelstvu je však mírný zmatek. „Komise, která park schvalovala, o ničem neví. Netuší se ani, kde park bude a čí jsou to pozemky," reagoval zastupitel Miroslav Mořický. Zmínil se také, že původně se mluvilo pouze o prostorách u Baťova kanálu, najednou je ale vše jinak a schválené.

Nový areál bez oplocení bude určený pouze pro účely tréninku biketrialu. Trenér Gal předpokládá, že neznalým lidem stejně nic park nenabídne. Veselský kroužek biketrialu funguje za pomoci dotací z města a rodičovských a členských příspěvků. „Když jsme začínali, neměli jsme pořádná kola. Pak jsme jich pár vyrobili a až nakonec kupovali a začali jezdit závody," přiblížil začátky Gal.

Kroužek má devatenáct členů ve věkovém rozmezí pět až třináct let. „Sbíráme už také ocenění na soutěžích. Na kontě máme několik prvních, druhých a i třetí místo," vyzdvihl úspěchy trenér. Biketrial je sice venkovní sport, přes zimu ale závodníci utužují fyzičku v tělocvičně.

Při trénincích a závodech se používá přírodní terén, jako jsou kameny a klády. Výjimkou nejsou také umělé překážky, například pneumatiky. „Biketrialová kola se liší od těch normálních váhou, která musí být kvůli skokům a přeskokům co nejnižší. Dále nemají sedátko a stojí se na pedálech," popsal rozdíly kyjovský trenér Marek Jandásek.

Podotkl také, že cyklotrialu, jak se tento sport rovněž nazývá, se může věnovat každé dítě, pokud zvládá jízdu na kole a chápe rovnováhu.

Existuje také freestyle, který je ale založený na pevných překážkách. Další nejbližší biketrialové parky jsou v Hodoníně, Kyjově nebo v Blansku.