Na oficiální oslavování ale čas ještě nebyl. „Večer jsme zůstali v Luhačovicích s ostatními. Slavili pouze obyvatelé u nás doma," dodal starosta s tím, že oslavy samozřejmě v plánu jsou. Třeba následující víkend, kdy má být pěkné počasí.

Cílem soutěže Vesnice roku je povzbudit obyvatele venkova k rozvoji svého domova. Kozojídky hodnotitele zaujaly především tím, že už jsou skoro celé postavené a mají rozvinutý spolkový život. „Vyzdvihnout nemohu žádný konkrétní spolek, protože se všechny podílejí stejnou měrou na chodu naší vesnice. Nikdo jiný ale třeba nemá Babinec nebo Rózinky," zamyslel se starosta.

Kromě skvělého umístění se rozrostl obecní rozpočet o osm set tisíc korun. O jejich využití rozhodne zastupitelstvo. „Jihomoravskou obec předstihla na druhém místě pouze obec Prysk a vítězná Kašava," shrnula výsledky ředitelka oboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.

Letos chtějí v Kozojídkách dokončit chodníky a Prostřední ulici. Dále už mají projektovou dokumentaci na rekonstrukci sběrného dvora a sušárny. „Snažíme se dobudovávat a zvelebovat naši obec, protože je stále co zlepšovat. Na příští rok ale plány nemáme," uzavřel starosta.