Kromě aut a motorek, které prověřil čas, se návštěvníci mohli podívat také na rychlé vozy současnosti nebo vojenské stroje. „Přijel jsem GAZem 69 M z roku 1968. Využil jsem krásné počasí a udělal si pěkný výlet. Obvykle jezdím na srazy vojenských veteránů, ale také tady v Hodoníně je velice fajn," svěřil se Ladislav Csukás z Bratislavy.

A na jih Moravy nedorazili milovníci starších vozů jen České a Slovenské republiky. „Jsou tady i zástupci rakouských veteránských klubů, kteří ujeli sem k nám sto padesát sedm kilometrů. Mezi nejstarší zájímavosti patří monomotocykl, parní kočár z devatenáctého století či americká Corvette," přiblížil za pořádající hodonínský Veterán klub Roman Sedlačík.

Mezi závodními vozy upozornil na čtyřkolku, která měla jet rallye Paříž-Dakar. „Každým rokem je akce lepší a lepší. Přichází víc a víc lidí a stává se tradicí," řekl spokojený organizátor.

Do areálu U Červených domků tak zavítalo za dvě hodiny téměř dva tisíce hostů. „Jsem velice rád, že lidi přišli, že se u nás potkali a podpořili akci," uvedl Sedlačík.

Sraz zakončila spanilá jízda účastníků ulicemi města. „A to proto, aby Hodonínští věděli, že jsme tady," dodal pořadatel.