Podle veselského místostarosty Petra Koláře koupaliště prochází několikaletou rekonstrukcí a vždy další rok navazuje na ten předchozí. „V těchto dnech běží výběrové řízení na veřejnou zakázku stavebních úprav a modernizaci, druhou etapu. Rada města před několika dny vybrala společnost z Kunovic a souhlasila s uzavřením smlouvy o dílo," informoval Kolář.

Upozornil, že po podpisu smluv v příštích dnech začnou stavební práce v koupacím areálu na začátku listopadu, s ukončením radnice počítá do konce dubna příštího roku. „Náklady na stavby objektu šaten, přístřešku u vstupu a nového oplocení odhadujeme na devět až deset milionů korun," upřesnil místostarosta.

Nové šatny budou vybavené pětistovkou skříněk, úprav se dočká i vchod, který by měl působit příjemně na návštěvníky. „Na koupališti jsem letos v létě byla jen jednou, na můj vkus tam bylo příliš mnoho lidí, ale líbilo se mi tam. Dvakrát jsem s dětmi z tábora Polana Javorník navštívila koupaliště v Lipově, kde se dalo krásně sportovat a soutěžit ve vodě," řekla například Adéla Hřibňáková z Veselí nad Moravou.

V areálu letního koupaliště se v podstatě každoročně něco mění. Před dvěma lety opravily Služby města Veselí, které je provozují, velký bazén pro plavce a postavily nové brouzdaliště pro nejmenší děti. Vloni se otevřela budova se sociálním zařízením. Ta na svých terasách nabídla i odpočinkový prostor k opalování.

Od začátku letošní sezony čekal na plavce nový bazén s vodními atrakcemi a tobogánem. „Návštěvnost letos vystoupala nad třiapadesát tisíc lidí, absolutní rekord jsme překonali o více než dvacet tisíc," uvedl ředitel Služeb města Veselí Pavel Bouda.

Z pokladen na koupališti doputovalo na účet přes jeden a půl milionu korun utržených za vstupné. Téměř desetkrát větší částku ale město investovalo do rozšiřování a zkvalitňování služeb. „Celkové investiční náklady spojené s rekonstrukcí si jen letos vyžádaly částku dvanáct milionů korun, kterou v plné výši pokryl rozpočet," sdělil Bouda.

Přesto zůstala cena vstupného stejná, nejdražší celodenní vstupenka pro dospělého člověka stála padesát korun, slev mohli využívat nejen děti a důchodci, ale i držitelé rodinných pasů.

Ti mohli uplatňovat padesátiprocentní slevu. Už v minulých sezonách děti uvítaly čtrnáctimetrovou skluzavku Niagara, minihřiště, starší děti hřiště na pétanque, plážový volejbal nebo aquazorbing. Letos Veselané opravili neplavecký bazén, kam přibyl pětapadesátimetrový tobogan, chrliče, plovoucí ostrovy, prolézací síť či masážní trysky.

V minulých letech přemýšleli veselští radní i o nové restauraci na místě nedalekého klubu Komár, šedesátimístném parkovišti a novém mostě ke koupališti.