Hotové má být už začátkem dubna příštího roku. „Smlouva s firmou Stavby Vanto je podepsaná,“ informoval v úterý veselský místostarosta Tomáš Nekarda. Atraktivní novinka s dominantní majákovou věží bude stát bez daně čtrnáct milionů korun. Jak připomněl místostarosta, městu se podařilo získat pětimilionovou dotaci.

Vícegenerační lanové centrum, které bude moderním 3D bludištěm, nahradí stávající adrenalinový lanový komplex. Ten se totiž dostal už na konec své životnosti. Po vlivy počasí a času totiž dosloužily zejména jeho dřevěné prvky. „Je pravda, že stávajícímu lanovému centru skončila životnost, jeho opravy by byly příliš nákladné. Navíc pro jeho návštěvníky byl jak věkový limit minimálně dvanácti let, tak výškový minimálně sto padesát centimetrů. Navíc tady byl nezbytný i školicí instruktor,“ sdělil Vojtěch Bártek, ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál, která je provozovatelem tamního adrenalin parku se skateparkem, lezeckou stěnou a novým workoutovým hřištěm.

Strážní domeček pod Poľanou u kdysi nejdelšího tunelu v Československu.
VIDEO: Slavnostní vlak projel Horňáckem a unikátním tunelem, je tomu 95 let

Nové lanové centrum by mělo být přístupné už pro děti od tří let. Za jeho podobou stojí brněnský ateliér UniPark, který vyprojektoval i oblíbené bývalé 3D bludiště u hodonínské zoologické zahrady. „Nové lanové centrum ve veselském přístavu bude bezpečnou atrakcí a zábavným hřištěm, které nevyžaduje vstupní školení,“ upozornil Bártek.

Městské 3D bludiště ale nebude zřejmě jedinou novinkou veselského přístavu v příštím roce. Díky soukromým investicím v blízkosti budoucího lanového centra vyrůstá jak zcela nové ubytování apartmánového typu, tak tady jsou k vidění i základy pro přístavbu penzionu. Přímo nad úvazovými moly pokračuje stavba provozní budovy přístavu. „Její součástí bude nové informační centrum,“ doplnila mluvčí veselské radnice Simona Dufková. Dvoupodlažní investice republikového Ředitelství vodních cest má být hotová do poloviny dubna příštího roku.