Její nabídku jako první ochutnali žáci prvního stupně hned čtyř místních základních škol. „Hodonín je třetím městem, kam jsme zavítali s NHL Global Fan Tour, už nás čekají jen zastávky v Praze a v Berlíně přes samotným zápasem NHL sedmého a osmého října v Praze,“ přiblížil za organizátory manažer a bývalý extraligový hokejista Adam Šaffer.

Vítěz architektonické soutěže na revitalizaci výrobního areálu Mlékárny a pivovaru v Kyjově.
Místo mlékárny v Kyjově vzniknou byty, náměstí a zelené střechy, podívejte

Pořadatelé jsou s účastí spokojení. „Jsme velice rádi, že přišlo tolik dětí. Ty si mohou vyzkoušet věci, které si třeba ještě v životě nikdy nevyzkoušely,“ sdělil Šaffer. Mimo jiné upozornil na možnosti vyzkoušet si virtuální realitu jak brankářskou, tak tu hokejově hráčskou. „Máme tady také velké NHL hřiště, které je v Česku unikátní. Střelbu na radar, pro zjištění rychlosti střelby. Naší specialitou je hattrick. Když dá v Americe někdo tři góly, tak se hází čepice. U nás se hází čepice na tři hokejky, a kdo se trefí aspoň dvakrát, může vyhrát malou cenu,“ uvedl Šaffer s tím, že pro pořádaní je klíčová podpora místního hokejového klubu, města a také škol. „V Hodoníně se to sešlo parádně,“ podotkl.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Školáci z druhého stupně měli NHL rezervované po poledni. „Od čtrnácti hodin bude Fan Tour otevřena pro veřejnost,“ doplnil Otakar Čajka, ředitel společnosti TEZA, která spravuje městská sportoviště v Hodoníně. Tour by měla v Hodoníně končit kolem osmnácté hodiny.