„V lehkých strojích vyhrál místní Pavel Král s časem dvě minuty a dvě sekundy. V těžkých byl vítěz František Špaček z Vacenovic. Jde už o čtvrtý ročník této akce a musím říct, že zájem lidí o soutěž opravdu roste. Každý rok navíc sledujeme, co ještě vylepšit a letos jsme si ještě více dali záležet na bezpečnosti jak jezdců tak diváků," sdělil pořadatel Josef Krchnivý.

Na dalších příčkách se potkali Jan Pecka, František Rozsypal, Jiří Hubačka a Petr Hančík. Všichni z Lužic. Třetí ocenění získal řidič nejoriginálnějšího malotraktoru. O něm rozhodli lidé v anketě. „Vítěz s nejoriginálnějším malotraktorem získá symbolickou maketu traktoru," prozradil Krchnivý.

Letošní zajímavost byla i přehlídka jízdy modelů aut. „To jsme vymysleli, abychom lidem zpříjemnili čas při čekání na výsledky. Je to lepší, než kdyby tu jen tak postávali," zmínil pořadatel.

Do závodu se pustili nejen lidé z Lužic. Dorazili závodníci například z Vacenovic, Podivína nebo Josefova. „Jezdím závody docela často i u nás v Josefově, takže nějaké zkušenosti v této disciplíně jsou. Jelo se mi tady docela dobře, ale je fakt, že trasa je spíše pro úzké traktory ne pro nás větší. Občas jsem proto řešil problém třeba s patníkem," řekl jeden ze závodníků Jiří Petřík.

Trasa plná pneumatik a zatáček se líbila desítkám návštěvníků. Ti oceňovali zejména originalitu jednotlivých jezdců. „Určitě se mi tu moc líbí a je to výborný nápad něco podobného uspořádat. Oceňuji také nápaditost jezdců. Ti jsou opravdu originální," pochválila akci například Božena Vojáčková z Lužic.

Mnozí jezdci vyráží na trať pravidelně. Někteří si však letos zajeli svou premiéru. „Manžel jezdí pravidelně, ale já letos usedla za volat prvně. Jelo se však úžasně. Trošku jsem se bála, že po cestě vyklopím dámy, které sem vezla vzadu, ale zvládla jsem to. Prý jsme snad dostali nějaký trestní bod, ale to nevadí. O čas nejde, jde o zábavu," řekla řidička Jana Maršálková.