Program začíná na náměstí od 14.00 koncertem Cimbálové muziky Demižón ze Strážnice.

V pestrém kulturním programu se představí folklorní soubor Dubina, Dětský folklorní soubor Duběnka a Poupata či Hodonínské mažoretky. K poslechu a tanci zahraje Cimbálová muzika OliNa. Dále vystoupí pěvecký soubor Drmolice z Polešovic, folklorní soubor Kopaničiar z Myjavy a hudební spolek Ponožky pana Semtamťuka. Vstup na Svátek vína je volný. V případě nepříznivého počasí se uskuteční v kulturním domě.

Vinné révě věnují o víkendu den i ve Skoronicích. V sobotu večer je v areálu na Lúkách na programu Burčáková zábava s kapelou Generace.

Na neděli připravilo Kulturní a vlastivědné sdružení Skoronice Starobylé vinobraní sepsané v roce 1970 regionálním historikem a místním kronikářem Vojtěchem Holcmanem. V 15.00 se sejdou krojovaní účinkující na Kanále, odkud půjdou průvodem za doprovodu DH Svatobořáci na Lúky. „Tam se od 15.45 uskuteční zvykoslovný pořad. Po jeho ukončení bude následovat taneční zábava s DH Svatobořáci," uvádí se na webových stránkách Skoronic.

Seriál Zarážání hory bude pokračovat v sobotu v Čejči v areálu Pod Búdama, a to druhým ročníkem. Vystoupí mužský a ženský pěvecký soubor z Čejče, folklorní kroužek Pomněnka a zahraje Cimbálová muzika Mládí.

Folkloru propadnou o víkendu i Vacenovice. V salaši Rudník a tamním muzeu se totiž uskuteční v sobotu i v neděli folklorní akce k výročí souboru Omladina a výročí venkovské Omladiny. Kromě folkloru se mohou nejen Vacenovičtí v sobotu těšit i na rock. Scénu tamního Březíčka obohatí dubňanský hardcorový Glejt a slovenský trashrockrolloví Anonym kids.

Dvoudenní multižánrový festival Na vodě pokračuje na Lučině u Tvarožné Lhoty po pátečním Fleretu v sobotu odpoledne. Mezi hlavní sobotní hvězdy patří Jiří Pavlica s Hradišťanem a slovenské seskupení Družina. „Letošní ročník by měl být prezentací a jakýmsi vyvrcholením desetiletého úsilí na celém projektu. Peníze, které vybereme, posíláme prostřednictvím občanského sdružení Bez mámy do vesnice Mahango v Tanzánii, kde staví komplex složený z misijní stanice, školky a školy," sdělil hlavní organizátor festivalu František Šrámek.

Zajímavá akce, Burza minerálů a fosilií, se koná v sobotu a neděli v hodonínském Muzeu naftového dobývání a geologie. „K vidění budou unikátních exponáty ze sbírek českých, slovenských, polských a maďarských geologů a sběratelů," zve za muzeum Pavla Dvořáková.

Kdo nechce poslouchat, tancovat, popíjet, může vyrazit na Dálkový pochod Moravským Slováckém, který startuje v dubňanské sokolovně od 8.00 do 10.00. V nabídce jsou trasy pro pěší a cyklisty v délce 50, 30 a 15 km. Organizátoři vypustili kvůli obavám z velkých veder náročnou stokilometrovou trasu. Kdo má rád trochu peprnější texty, určitě nevynechá sobotní veselský koncert rapera Rytmuse.