Plný kultury bude nadcházející víkend v okrese Hodonín. Hned několik hodových oslav, koncert Vlasty Redla ve Veselí nad Moravou nebo divadelní víkend v Kyjově.

Zpěvák, skladatel, multiinstrumen­talista a renesanční člověk Vlasta Redl vystoupí ve veselském kulturním domě v sobotu. Tento rodák z Nového Jičína si získal za svou hudební kariéru mnoho fanoušků. Ve své tvorbě dokázal skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Vystoupí se svou novou kapelou.

„Trochu nečekaný zánik úspěšné a prosperující skupiny v roce 2006 mě docela psychicky rozhodil,“ uvedl na svém webu Redl důvody pětileté absence doprovodné skupiny na svých vystoupeních. „Časem jsem se nakonec se vším smířil, a rozhodl jsem se navázat na svoji bigbítovou vývojovou linii novou skupinou s podobným obsazením a pokračovat v práci zhruba od místa, kde se před časem přerušila,“ dodal zpěvák, který vystoupí od 19.00 do 21.00.

Už od pátku pak bude kulturní dům v Kyjově patřit tradičnímu festivalu Kyjovský divadelní podzim. Začne v pátek veselým vyprávěním O pračlovíčkovi v podání Divadla Tramtárie Olomouc a cimrmanovskou klasikou Dobytí severního pólu zahrané souborem Cimrman revival Sivice. Zazní opět již klasické: Jdu na sever, normálně jdu na sever…a už jdu na jih.“ Tentokrát ale ne z úst Zdeňka Svěráka. V sobotu se pak představí Divadlo prkno z Veverské Bitýšky komedií Arnošta Goldflama Dámská šatna. V neděli opět zahraje Divadlo Tramtárie, tentokrát Pohádky o mašinkách. Festival zakončí hodonínský Svatopluk svými Královnami.

Divadelní soubor Svatopluk ovšem vystoupí ve stejnou dobu i v Prušánkách v kulturním domě. Tam předvede představení Ženitba. Podle členů souboru nejde o omyl. Hodonínští divadelníci skutečně hrají na dvou místech současně, na každém bude jiná složka sdružení.

O víkendu si užijí i milovníci folkoru. Hody se uskuteční ve Svatobořicích – Mistříně, Žeravinách, Sudoměřicích či v Mutěnicích. Na posledním jmenovaném místě si na své přijdou i milovníci vína. V sobotu tam pořádají Sklepy Jarošek slavnostní ochutnávku mladých vín.

V sobotu se pak ve Veselí nad Moravou poprvé rozezní nově pořízené zvony v Kostele sv. Andělů strážných. Stane se tak v 16 hodin a bude tomu předcházet přibližně hodinový program. „Půjde koncert duchovní hudby, přednášku kampanologa Františka Johna a také zvonaře Rudolfa Pernera. Zvony nesou jména blahoslaveného Jana Pavla II. a blahoslavené Terezie z Kalkaty,“ připomněla mluvčí veselské radnice Petra Pavková. Pořízení zvonů pro kostel je součástí celoročních oslav 750 let od první písemné zmínky o městě.

Ve Vracově se pak v sále nadace Chamartín uskuteční víkendový kurz flamenca.