HODONÍNSKÝ PON-TÓN

Kde: Hodonín

Kdy: sobota

Slovenská Zóna A a dalších osm kapel rozehrají druhý ročník hodonínského rockového festivalu Pon-Tón. Ten se koná už v sobotu na bývalém vojenském cvičišti za hodonínským hřbitovem. Jako první vystoupí skalická pop-rocková Energia. Pak se představí brněnská kapela Dextreat, která hraje alternativní rock. Dubňanští Glejti zahrají punk. Hned po nich si návštěvníci užijí hlavní hvězdu festivalu Zónu A. Po nich zahrají rockeři z Ostravska Periferic, psychadeličtí Rocky Mountain Oysters, hodonínská metalová kapela Chaos in Head i skupina Pop-Porn. Posledním a nejvzdálenějším vystupujícím letošního Pon-Tónu bude rakouský Greystar.

PIVOKOŠT

Kde: Strážnice

Kdy: sobota

Více než padesát druhů piv ochutnají návštěvníci už druhého ročníku Pivokoštu, který se koná v sobotu ve Strážnici. Kromě představení domácích i zahraničních speciálů si pro zájemce pořadatelé připravili řízenou degustaci vybraných vzorků. Návštěvníci si kromě piva pochutnají také na grilovaném masu, různých sýrech nebo palačinkách. Na košt mohou vyrazit i rodiče s dětmi. „Oproti loňskému roku jsme připravili dětský koutek. Když rodiče přijdou se svými ratolestmi, pracovnice městské knihovny se o ně postarají. Mají pro ně připravenou zábavu," sdělila ředitelka kulturního domu Strážničan Danuše Adamcová.

V doprovodném programu vystoupí Tomáš Kočko s orchestrem a hodonínská folk-rocková skupina SAVANA RADOST. Pivokošt začíná v sobotu v jedenáct hodin dopoledne v okolí kulturního domu ve Strážnici. Vstupné je šedesát korun.

PRKAČCUP

Kde: Lužice

Kdy: sobota

Závod traktůrků domácí i tovární výroby. To je Prkačcup. Letošní čtvrtý ročník se koná v sobotu odpoledne v Lužicích. V parku U Vrchnice se mohou nadšenci se svými stroji od čtyř hodin do půl páté registrovat. Většina soutěžících je podle pořadatelů místní, ale objevují se i závodníci od Kyjova nebo Podivína. „Vím minimálně o jedné ženě, která by se měla závodů účastnit," řekl zástupce kapelmajstra pořádajících lužických mužáků Jakub Král. Další půlhodinu je na programu kvalifikační trénink. Hlavní závod začíná v pět hodin. „Tam bude pár překážek i slalom navíc. Oproti loňskému roku přibude couvání. To znamená, že závodníci budou muset zacouvat jakoby do boxu," popsal letošní novinky Král. Před vyhlášením výsledků se předvedou dálkově ovládaná auta i vrtulníky se spalovacími motory.

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI V HODONÍNSKÉ ZOO ANEB HURÁ DO ŠKOLY

Kde: Hodonín

Kdy: sobota

Hodonínská zoo pořádá Rozloučení s prázdninami aneb Hurá do školy. Akce se koná v sobotu od půl druhé odpoledne. „Tentokrát bude většina aktivit v areálu U Červených domků. Pouze Divadélko Veselá školička uvede dvě představení přímo v zoo," sdělila mluvčí hodonínské zoo Bohuna Mikulicová. Zájemci se odpoledne mohou zúčastnit nejen her a soutěží. Čeká na ně také skupina historického šermu Dračí úsvit. Veselá školička se představí v půl čtvrté a ve čtvrt na pět na ploše vedle akvárií. Rozloučení z prázdninami ovšem o víkendu nepořádá jen Hodonín. Ve Veselí nad Moravou vystoupí v přístavu na Baťově kanálu Fešák Píno se svou Velkou nanukovou show. V Hovoranech pro děti tentokrát v neděli připravili například skákací hrad nebo elektrické motorky. V Novém Poddvorově se koná poslední prázdninové grilování. A například už dnes večer v Petrově v Plžích se uskuteční diskotéka s DJem Ptáčkem.

RADKA KŮŘILOVÁ