Nabídka, kterou dostanou všichni ti, kteří zavítají tento víkend do Strážnice. Kromě tradičního Strážnického vinobraní se totiž v sobotu a neděli uskuteční už čtvrtý ročník cyklistické jízdy Le Tour de burčák.

„Vydejte se mezi keři dozrávajících hroznů, navštivte sklepní kolonie a ochutnejte mléko starců, voňavý a léčivý burčák. Zhlédněte kultivovanou krajinu a harmonické vesnice při cyklistickém putování Slováckem,“ zvou ve strážnickém zpravodaji pořadatelé akce Nadace partnerství Greenways. Letos poprvé se přitom akce, která povede strážnickou vinařskou stezkou, spojí se Strážnickým vinobraním.

Delší, třicetikilometrová trasa, která čeká na účastníky akce v sobotu dvanáctého září, povede ze Strážnice přes petrovské Plže, sudoměřické sklepní kolonie Starý potok, Ratíškovice, mezi vodami Moravy a Baťova kanálu do Strážnice. Registrace je od devíti hodin ráno na strážnickém náměstí Svobody.

V neděli poté na sportu a vínachtivé čeká kratší trasa, která bude dlouhá pětadvacet kilometrů. Start je v deset hodin opět na náměstí Svobody a cyklisté se tentokrát podívají do Tvarožné Lhoty, kde je čeká prohlídka muzea oskoruší a rozhledny Travičná, Kněždubu, Hroznové Lhoty, Kozojídek a zpátky do Strážnice.