Příznivci vinařské turistiky tak posadili na trůn republikových destinací zářící klenot z Kyjovska. Stříbro patří Návštěvnickému centru Bohemia sektu ve Starém Plzenci a bronzová medaile pak Dvoru pod Starýma Horama z Boršic u Buchlovic. „Určitě toto ocenění považujeme za velice prestižní a velmi si jej vážíme. Budeme s ním pracovat a dál se zdokonalovat ve víně i v další nabídce, v níž nyní máme pro klienty na sto dvacet druhů vín,“ řekl manažer Bukovanského mlýna Roman Šikuta.

O vítězi a dalších oceněných hlasovalo na dvacet tisíc příznivců vinařské turistiky. „Jedná se o prestižní anketní soutěž, kterou v minulých letech vyhrály takové podniky jako například Národní salon vín Valtice, Znovín Znojmo, Bohemia sekt či Chateau Valtice - vinné sklepy. Vítězství je pro nás velmi zavazující a dá se čekat zvýšený zájem návštěvníků o nabídku spojenou s vínem u nás a také zvýšená očekávání klientů. Z uvedeného důvodu budeme v následujících týdnech věnovat vysokou pozornost všemu kolem vína,“ uvedl Šikuta.

Vracov tradiční hody. Archivní foto
Tipy na víkend na Hodonínsku: Vracov a Hroznová Lhota zvou na tradiční hody

Zároveň poukázal na současný velmi široký vinařský program Bukovanského mlýna o několika desítkách bodů. Návštěvníci tady najdou například pobytové balíčky a další služby zaměřené na víno, sekty, burčák a jejich ochutnávky, a to nejen v areálu mlýna, ale také v okolních vinařských lokalitách. Bukovanský mlýn má navíc vlastního sklepmistra s pětadvacetiletou praxí či kvarteto sommelierů.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí spojení vína a zážitku. Průvodce v současnosti zahrnuje 234 cílů z celé České republiky.