„Spíše recesistický nápad se během let proměnil v ryze odborné setkání jak samotných soutěžících a porotců, tak i spousty přihlížejících zájemců z řad vinohradnické veřejnosti,“ informují organizátoři soutěže. Ta se tentokrát uskuteční ve Bzenci.

Akce bude již tradičně rozdělená do dvou soutěžních kategorií, a to junior, který je určený pro studenty a žáky odborných škol a ostatní mládeži do šestadvaceti let, a elite určené ostatním soutěžícím. Mladší soutěžící se představí od desáté hodiny, ti starší už od osmé hodiny ranní. Soutěžící si s sebou musí přinést vlastní řezací nářadí, tedy nůžky, pilku, pákové nůžky a případně i brousek.

„Samotná soutěž bude už tradičně spočívat v ořezání určitého počtu keřů za daný časový úsek. Odborná komise pak ohodnotí jak počet ořezaných keřů, tak i čistotu a kvalitu řezu,“ doplnili pořadatelé.

Zájemci o soutěžení by si ale měli pospíšit. Přihlásit se totiž může pouze třicet soutěžících v každé kategorii. Přihlášky do vinohradnické soutěže je třeba poslat na adresu: Vinařský obzor, Žižkovská 1230, 69107, Velké Bílovice, nebo na e–mail info@vinarskyobzor.cz. Na výherce čekají hodnotné ceny z oblasti vinařství a vinohradnictví.