„Určitě bych chtěl čtenáře pozvat na příjemný zážitek jak v bazénové, tak ve wellness části. Celý komplex máme od pětadvacátého září ve zkušebním provozu, s ohledem na to prosíme návštěvníky o shovívavost u některých detailů,“ řekl v rozhovoru pro Deník ředitel nového kyjovského aquacentra Pavel Černý.

Jakou má aquacentrum návštěvnost?

Nyní nám stoupla o zhruba deset procent. Aktuálně jsme ve všední dny zhruba na sto sedmdesáti osobách na den a o víkendech máme dvě sta padesát až tři sta návštěvníků denně. Na zkušební provoz je tato návštěvnost očekávaná a umožňuje nám vyzkoušet všechny části areálu a ověřit si provozní připravenost, případně doladit detaily.

Městský hřbitov v Hodoníně.
VIDEO: Dušičky na hřbitově v Hodoníně. Našli jsme překvapivé místo prvního hrobu

O co mají návštěvníci největší zájem? Je to hned první část, s plaveckým bazénem, nebo ten zážitkový?

Těžko hodnotit po jednom měsíci, ale dle očekávání je velký zájem o plavecký bazén a to jak ze strany sportovně založených zákazníků, tak ze strany kondičních plavců, plaveckých škol a plavání dětí.

Za námi vidím, že se prostory plní dětmi…

Ano, máme dva dny v týdnu v dopoledních hodinách vyhrazené pro plavání škol, a jak sám vidíte děti jsou nadšené.

Jsou to jen kyjovské školy, nebo i ze širšího okolí?

Kromě škol z Kyjova tady máme žáky ze základních škol ze Svatobořic-Mistřína, Koryčan, Dambořic, Žarošic, Ždánic, Sobůlek, Ježova, Šardic či Kostelce.

V ROZHOVORU SE DÁLE DOČTETE:

  • Odkud přijíždějí návštěvníci do aquacentra?
  • Jak areál využije fotovoltaiku?
  • Řešili se nějaké změny včetně teploty vody?
  • Jak fungují slevy a zaměstnanecké benefity?

A u zážitkové části to se zájmem vypadá jak?

Tak tady je samozřejmě velkým tahákem komfortní wellness vířivka. Dále jsou velmi oblíbené hydrolavice a u malých dětí jsou populární hrací sítě nad hladinou.

K této zóně patří i tobogán, můžete jej přiblížit?

Vodní tobogán je točitý s uzavřeným profilem a celkovou délkou 71,5 metru. Je zateplený pro komfortní jízdu v zimním období. Zážitek umocňují světelné efekty během celé jízdy. Ten zážitek je možné si vychutnat i virtuálně na našich webových stránkách.

Nahoře je lákavý saunový svět s pěticí saun…

Finská, Tropická, Solná, Aroma, Turecká….v provozu denně od čtrnácti a o víkendech od dvanácti hodin. Velmi populární jsou tady saunové ceremoniály, které postupně rozšiřujeme. Pouze pro ženy máme v saunovém světě vyhrazené úterý. Připravujeme i saunovou noc, která se uskuteční sedmnáctého listopadu, kdy saunové ceremoniály budou probíhat nonstop.

Bývalé lidové škole umění i koncem října 2023 dominují zarůstající sklepy.
Prokletá Liduška? Kvůli prodeji míří na zastupitele Hodonína trestní oznámení

Odkud jsou za první měsíc návštěvníci vnitřní části aquacentra?

Valná většina je z Kyjova a spádových obcí. Nicméně už se u nás přijeli také návštěvníci z Brna nebo středních Čech. Kyjov ve spojení s folklórem a nyní i aquacentrem na špičkové úrovni je velkým lákadlem pro lidi z celé České republiky a jsem přesvědčený, že se sem budou vracet.

Přistoupili jste za ten první měsíc k nějakým změnám, například co se týká teploty vody?

Měli jsme ji od začátku nastavenou na standardní teploty běžné v aquaparcích a zatím se jich držíme. Individuálně evidujeme požadavky na vyšší či nižší v bazénové části, ale vzhledem k různým teplotám v jednotlivých sekcích si nakonec každý tu svoji najde.

Konkrétně máme pro plavecký bazén osmadvacet stupňů, zážitkové bazény dvaatřicet stupňů, stejně tak dětské brouzdaliště. Nejteplejší voda je pak v bazénu whirlpool, kde ji máme nastavenou na šestatřicet stupňů.

Nově otevřená prodejna naproti vlakovému nádraží v Hodoníně.
Za nákupy. Po Ždánicích se otevřou nové prodejny v Bojanovicích i Dubňanech

Za necelé dva měsíce tady jsou vánoční svátky, jakou chystáte úpravu provozní doby?

Režim provozu během Vánoc a konce roku máme již nastavený, protože považuji za důležité informovat v dostatečném předstihu nejen naše hosty, ale také zaměstnance, aby si mohli naplánovat program a věnovat se rodinám. Provoz bude uzavřen čtyřiadvacátého a pětadvacátého prosince a na „Štěpána“, šestadvacátého, budeme mít otevřeno. Dále pak jednatřicátého, na Silvestra, budeme mít otevřeno do sedmnácti hodin. Na nový rok, prvního ledna, plánujeme zavřeno a od druhého ledna už opět otevřeno.

Ještě jsem se chtěl zeptat na slevy u vás, případně čerpání zaměstnaneckých benefitů…

Ceny pro aquapark v Kyjově byly nastavené od začátku v porovnání s konkurencí poměrně nízko. Využít lze u nás i benefitní programy jako např. FKSP, MultiSporty či Sodexo. Nabízíme také množstevní slevy a další doplňkové služby, jako jsou například nákupy dárkových poukazů. Jednání probíhají i se společností Slevomat.

Zdroj: se svolením Aquaparku s Deník/Petr Turek

Jednatřicátého října bude vaše aquacentrum uzavřené kvůli připojení fotovoltaiky. Jaký bude mít využití pro areál?

Fotovoltaická elektrárna umístěná na střešním plášti budovy má instalovaný výkon necelých sto kW. V období příznivých klimatických podmínek předpokládáme, že nám pokryje zhruba třicet procent vlastní spotřeby elektrické energie.

Chtěl byste ještě něco dodat na závěr?

Při této příležitosti bych chtěl poděkovat celému týmu zaměstnanců i brigádníků Aquavparku za pozitivní přístup v náročném období rozjezdu celého projektu. Zároveň i poděkovat hostům za většinou pozitivní ohlasy a ujistit všechny, že pracujeme na všech připomínkách či námětech ke zlepšení.

Vyzdvihnout je ale také potřeba aktivitu a odvahu zástupců města Kyjov, že se pustili do tak náročného projektu a vybudovali pro občany kvalitní areál pro volnočasové aktivity a odpočinek na špičkové úrovni.