Nejlepší karty od voličů dostalo sdružení Pro Dubňany, které už se sedmi mandáty z jednadvaceti možných přistoupilo k jednáním o vzniku nové radniční vlády. „S ČSSD a ODS jsme se shodli na programových prioritách a věřím, že tato spolupráce přinese pozitivní změnu pro obyvatele Dubňan. Jednat ale ještě chceme i s ostaními stranami, aby byla koalice širší," přiblížila postup vyjednávání lídryně nejsilnějšího uskupení Karolína Maňáková.

To trvá především na otevřenosti městského úřadu. Zároveň jako vítěz voleb počítá s postem starosty. Tím by ale nebyla jednička kandidátky, a to kvůli těhotenství. „Kandidátem na starostu je proto Petr Kopl. Přístoupili jsme k tomuto kroku, protože získal téměř stejný počet hlasů jako já," vysvětlila Maňáková s tím, že by ráda pro město pracovala jako radní nebo členka výboru, případně komise. Dvaatřicetiletý Petr Kopl byl na volebním lístku dvojkou a pracuje jako inženýr kvality.

V současnosti ale budoucí koalice stojí na křehkých základech. „Měl jsem podmínku podpory dvanácti hlasů, abychom měli jeden navíc, takže v současnosti nastala patová situace. Navíc se začínají rýsovat první přeběhlíci, což v Dubňanech nikdy nebývalo," posteskl si současný místostarosta a lídr sociálních demokratů Václav Novák.

Více ve čtvrtečním Hodonínském deníku Rovnost