Místní se těší na novinku, kde najdou i nový vestibul či šatny, z řady důvodů. Tedy nejen kvůli tomu, že lidem v obci chyběli vhodné prostory včetně potřebného zázemí pro pořádání vnitřních akcí, jako jsou plesy, karneval, za nepříznivého počasí hodů či dožínek. „Do tělocvičny jsem chodíval na plesy, hrát nohejbal a dělal jsem tady i zimní přípravu hokejbalu. Kvůli přípravě právě plesů i jiných společenských akcí, se tady ale nedalo několik dnů sportovat, a to především v zimě, kdy byla tělocvična nejvíc potřeba,“ přiblížil dřívější nedostatky dlouholetý hokejbalový kouč Jan Kaluža.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkTo potvrdil i sudoměřický starosta František Mikéska. „Před konáním každé akce se musela tělocvična uzavřít, aby ji mohli obecní pracovníci přichystat instalací parketu, koberců, stolů a židlí. V tu dobu tělocvična nesloužila škole ani veřejnosti pro cvičení a sport,“ připomněl starosta.

Právě proto i vzhledem k provozním nákladům se obecní zastupitelé rozhodli pro přístavbu společenského sálu, který má být hotový do konce září tohoto roku. Sudoměřičtí se ale k této variantě přiklonili už v roce 2016. Následně museli připravit jak všechny projekční práce, stavební povolení i výběrové řízení, tak museli vyřešit přeložku kolizního hlavního kanalizačního řádu.

Prostory pro venkovní akce mají Sudoměřičtí v areálu vinných sklepů ve Starém potoku.