Při odpoledni všedního dne se do místa, kde i znalí lidé jen tuší původní přístupovou cestu, opírá prudké slunce. Zdevastovaný areál částečně halí zeleň. Okolo procházejí návštěvníci mířící do zoo. Míjet jej budou ještě nějakou dobu, obnovy se útulek dočká příští rok, možný je ale až i ten následující.

Následky tornáda a úklid v pondělí 28.6. v obcích Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice.
Tornádo, návrat do minulosti, den 6: fotbal mezi troskami nebo bagry v akci

„K novému útulku je již hotová architektonická studie, záštitu nad uskutečněním převzalo město Hodonín. Nový útulek je plánován na stejném místě, mírně pozměněná je dispozice provozní budovy. Zahájení stavby předpokládáme v roce 2023. Hotovo by mohlo být v roce 2023, možná 2024,“ potvrdila mluvčí zoo, pod kterou útulek spadá, Marie Blahová.

Bývalý ředitel zahrady a její současný garant z pozice městského radního Jiří Koliba uvedl, že obnova je pro Hodonín samozřejmým rozhodnutím. Ve hře bylo několik variant, mimo už je podle všeho ta nejnákladnější.

„Potřeba budou miliony korun. Snažíme se získat dotaci, ale zatím ji nemáme,“ řekl Koliba. Opuštěná nebo ztracená zvířata mezitím nacházejí azyl v zázemí zoo. Kvůli omezené kapacitě však slouží pouze pro ta, která přivezou strážníci.