V posledních parlamentních volbách skončila na Hodonínsku na pátém místě TOP 09 s více než devíti tisíci hlasy. Přesto nových členů příliš nepřibylo. „Nějaký zvýšený zájem máme. Ale není to nic markantního, protože jsme nabrali členy již před volbami, už v minulém roce,“ říká starosta Čejkovic Pavel Novotný, který byl na kandidátce strany v květnových volbách.

Podle něj TOP 09 vyjádřili podporovatelé a sympatizanti podporu už ve volbách. „Ti, kteří se chtěli přihlásit, tak ti už se přihlásili. Nyní budujeme strukturu strany, takže nám vznikají místní organizace ve městech a obcích, a to v Hodoníně, Veselí nad Moravou a Věteřově,“ uvedl předseda regionálního výboru. Další členové jsou z Kyjova, Velké nad Veličkou, Vracova a Louky.

Také druhá vládní strana nějaký velký příliv zájemců o členství nehlásí. „Podle mého názoru je to na Hodonínsku velice slabé. Region je už historicky těžce orientovaný doleva. Zájem je menší než bych chtěl, ale je zhruba takový, jaký jsem očekával,“ zamýšlí se poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka.

Ten dále uvedl, že některá města chtějí zakládat kluby a složit kandidátku. „To je potěšující a v pořádku. Ozvalo se pár obcí a zvýraznila se aktivita na Veselsku. Ale že bych musel v Hodoníně držet dveře, jak se mi hrnou lidi do kanceláře, tak to ne,“ dodal Chaloupka.

Jeho stranu volilo v regionu asi sedm a půl tisíce lidí. Věci veřejné mají při přijímání nových členů roční čekací lhůtu.